Haber, Son Dakika, Haberler

Adıyaman: Dünya Medeniyetleri Güzellik Yarışması Biletleri Satışa Sunuldu

Adıyaman'ın Kahta İlçesi'nde 30 Ekim 2006 Tarihinde Düzenlenecek Olan 'Dünya Medeniyetleri Güzellik Yarışması' (Mıss Cıvılızatıon Of The World) Balo Davetiyeleri Satışına Başlandı.

05.10.2006 11:23 | Son Güncelleme: 05.10.2006 11:23
Adıyaman: Dünya Medeniyetleri Güzellik Yarışması Biletleri Satışa Sunuldu
Adıyaman'ın Kahta İlçesi'nde 30 Ekim 2006 tarihinde düzenlenecek olan 'Dünya Medeniyetleri Güzellik Yarışması' (MISS CIVILIZATION OF THE WORLD) balo davetiyeleri satışına başlandı.

Kahta Zeus Oteli'nde yapılan balo öncesi toplantıda konu hakkında açıklama yapan Dünya Güzellik Yarışmaları Organizatörü Süha Özgermi, davetiyelerin basıldığını ve satışa başlanıldığını belirterek, "Dünya Medeniyetleri Güzellik yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek olan Jülide Ersoy, baloda göz kamaştıracaktır. Dileğimiz bu yarışmada Türkiye'nin Dünya Medeniyet Güzeli birincisini ülkemizden çıkarmasıdır. Bu topraklarda birçok güzelin yaşadığını biliyoruz. Biz o eski anıları burada canlandırmanın şevki içindeyiz. Özel olarak bastırdığımız yaklaşık bin davetiyenin satışına başlanıldı. Davetiyelerin tanesi 100 YTL'den satılmaktadır. Özel davetli olarak Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener ve birçok tanınmış siyaset ve sanat dünyasından davetlinin katılacağı 'Dünya Medeniyetler Güzeli Yarışması'na 28 ülkeyi davet ettik. Bu ülkeler yarışmaya katılmak için adeta can atıyor. Davet edilen ülkelerin tamamının katılımını bekliyoruz. Bu yarışmanın, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınan, 2 bin 206 metre yükseklikteki kraliyetler ve tanrılar tahtı Nemrut Dağı'nın eteğinde bulunan Kahta'da yapılması büyük bir ayrıcalıktır. Dünya güzellerimiz Zeus Oteli'nde 6 gün boyunca kampa gireceklerdir. 6 günlük kamp sonrası 30 Ekim 2006 tarihinde Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda, gala gecesi düzenlenecektir. Yarışmaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de katılacaktır. Kıbrıs'ın önemi hepimiz için büyük olduğundan bu yarışmaya Kıbrıs'ın katılmasının önemsiyoruz" diye konuştu.

Kahta Atatürk Spor Salonunda, Fransa, Almanya, İsveç, Hollanda, Bulgaristan, Arnavutluk, Macaristan, Romanya, Kosova, Makedonya, Ukrayna, Letonya, Norveç, İsveç, Fransa, Monaco, Luksemburg, Hollanda, Almanya, Hırvatistan, Danimarka, Mısır, Güney Kore, Azerbeycan, Çin, Surinam, Polonya, Belçika ve Yunanistan gibi ülkelerden güzeller yarışmaya katılacak.

Kaynak: İHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Haberler ›› Güncel ››Adıyaman: Dünya Medeniyetleri Güzellik Yarışması Biletleri Satışa Sunuldu - Haberler