02.06.2016 17:07

Afyonkarahisar'da "Teknoloji ve Tasarım" Şenliği

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar'da Ekrem Yavuz Ortaokulunca Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Teknoloji ve Tasarım Şenliği yapıldı.

Afyonkarahisar'da Ekrem Yavuz Ortaokulunca Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Teknoloji ve Tasarım Şenliği yapıldı.

Okuldaki şenlikte öğrenciler tarafından geri dönüşümlü atıklardan kıyafet ve teknoloji tasarımları yapıldı, çevre bilinciyle ilgili sloganlar hazırlandı.

Öğrencilerin resim sergisi açıldı.

Çevre Hizmetleri Birliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinden oluşan jüri tarafından öğrencilerin yaptığı çalışmalar değerlendirildi.

Jürinin değerlendirmesi neticesinde bir geri dönüşüm firmasınca temin edilen hediyeler öğrencilere takdim edildi.

Birinci olan öğrenciye bisiklet, ikinciye tablet, üçüncüye müzik çalar, diğer öğrencilereyse Okul Müdürü Süleyman Orhan ve Afyonkarahisar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Abdullah Karadana tarafından hazırlanan hediyeler verildi.

Yürütülen çalışmalar ve tasarımlar öğrencilerin çevre ve geri dönüşüme göstermiş oldukları hassasiyeti ortaya koydu. Ayrıca öğrenciler tarafından ambalaj atıklarıyla atık dağları oluşturuldu. En yüksek atık dağını oluşturan sınıfların Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi'ne teknik geziye götürüleceği belirtildi.

Çevre Hizmetleri Birlik Müdürü Mehmet Durak, Okul Müdürü Süleyman Orhan'a çevrenin korunması adına Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi'ne desteği için teşekkür ederek, okulda kullanılması amacıyla dizüstü bilgisayar hediye etti.
Kaynak: AA
Afyonkarahisar, Politika, Güncel