Afyonkarahisar'dan Kısa Kısa

Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bilime Açılan Kapı Afyonkarahisar TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği düzenlendi.

21.09.2018 10:54Afyonkarahisar'dan Kısa Kısa
Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bilime Açılan Kapı Afyonkarahisar TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği düzenlendi.

Kamil Miras Anadolu Lisesinin bahçesinde yapılan törene, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Vali Tutulmaz, bilime önem verilmesi gerektiğine dikkat çekerek, şunları kaydetti:

"Bilim şenliğinin geleceğe dair yeni kapılar açacağını düşünüyorum. Gelişmiş ülkelerin ekonomilerinin temelinde bilim yatıyor. Üretim alanında ya da günlük hayatta bilime daha yakın ülkeler daha gelişmiş ülkelerdir. Bizim 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmemiz için bilime daha fazla önem vermemiz, günlük hayatın içerisine daha fazla dahil etmemiz gerekmektedir. Geleneksel metotlardan biraz daha uzaklaşmalıyız. Geleceğimizi şekillendirecek olanlar siz gençlersiniz. Sizler ne kadar donanımlı olur, kendinizi ne kadar iyi yetiştirirseniz geleceğimiz de o kadar parlak olur. Toplumun aydınlık geleceğe ulaşması da sizlere bağlı. 7'den 77'ye hepimizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine odaklanması ve bu doğrultuda çalışması gerekir. Bu hedeflerle dünyanın sayılı ülkelerinden biri haline geleceğiz. Bunun sonucu olarak da bu topraklarda yaşayan bizlerin refah düzeyi daha iyi konumda olacak ve bizlere gönül bağıyla bağlanmış gönül coğrafyasındaki kardeşlerimize daha iyi bir gelecek sağlamamıza da vesile olacaktır."

Konuşmanın ardından protokol üyeleri, öğrencilerin açtığı stantları gezerek sohbet etti.

Dinar Belediyesinin çalışmaları

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, ilçede bulunan yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.


Suçıkan Park Tesisleri'ndeki programda konuşan Acar, "İlk göreve geldiğimde belediyemizin 26 milyon lira borcu vardı. Şimdiyse, hiç kimseye bir kuruş borcumuz yok. Belediye hizmetleri aralıksız bir şekilde devam ediyor. Dinar'da bugüne kadar 220 kilometre yol yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

- İscehisar'da İlköğretim Haftası kutlandı

İscehisar ilçesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla İlköğretim Haftası kutlama programı düzenlendi.

Şehit Vural Şahin İlkokulunda yapılan kutlamalar, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı.

Okul Müdürü Ahmet Sevilmiş, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Konuşmanın ardından öğrenciler, şiirler okuyarak halk oyunları gösterisi sundu.

Törene, İscehisar İlçe Kaymakam Vekili Ahmet Nuri Demir, Belediye Başkanı Mustafa Çibik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Karakış, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Dazkırı'da Halkbank Şubesi açıldı

Dazkırı ilçesinde Halkbank Şubesi hizmete girdi.


Yeni açılan bankaya ziyarette bulunan Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, görevli memurlarla görüşerek bankanın hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

Başmakçı'da okullara ziyaret

Başmakçı Belediye Başkanı Ayhan Gönüllü, 2018-2019 eğitim öğretim yılının açılmasından dolayı ilçedeki okulları ziyaret etti.

Gönüllü, ziyaretlerde yaptığı konuşmada, eğitim ve öğretimi çok önemsediklerini belirterek, "Okullarımızın herhangi bir ihtiyacı durumunda şahsım ve belediyemizin üzerine ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız. Geleceğimizin teminatı olan bu gençlerimiz bizim gözümüzün bebeğidir. Sizlerin en iyi şekilde öğrenim görmelerini sağlamak için her zaman yanınızda olacağız." ifadelerini kullandı.

Afyonkarahisar, TEM Otoyolu, Güncel

Kaynak: AA

22.10.2019 02:48:58