13.12.2010 18:19

Ahmet Kaya Anıldı

Ahmet Kaya Anıldı

Fransa'da Geçirdiği Kalp Krizi Sonucu Hayatını Kaybeden Sanatçı Ahmet Kaya, Ölümünün 10. Yılında, Sevenleri tarafından anıldı.

Fransa'da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden sanatçı Ahmet Kaya, ölümünün 10. Yılında, sevenl eri tarafından anıldı. Eşi Gülten Kaya'nın düzenlediği "an gelir onsuz 10 yıl" adlı anma programına gerek hükümet kanadından gerek ise sanat camiası'ndan çok sayıda davetli katıldı.

Gecede, merhum sanatçı ile ilgili duygu dolu konuşmalar yapılırken, seslendirilen türküler ise yürekleri titretti. Bu arada daha önce, bu programa katılacağını belirten başbakan Erdoğan ve CHP lideri Kılıçdaroğlu, bazı nedenlerden dolayı geceye iştirak edemedi.

"An Gelir Onsuz 10 Yıl" adlı anma programı, merhum sanatçının eşi Gülten Kaya tarafından organize edildi. ve geceye Ahmet Kaya hayranı birçok davetli katıldı.

Ünlü sanatçı Rojin seslendirdiği türküyle salonda duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu.

Rojin'den sonra sahneye çıkan Mihran Tomasyan da bir gösteri sundu ve ardından elindeki plastik kelepçeyi Bakan Günay'ın kucağına attı ve tören, 'Ülkemde Son Turnem' belgesellerinin gösterimi ile devam etti.

Ödül gecesinde ayrıca Ahmet Kaya'yı eleştiren Serdar Ortaç ve Reha Muhtar ile o dönemde manşetleriyle Ahmet Kaya'yı hedef gösteren Hürriyet gazetesi yuhalandı.

ve törende konuşma yapan Merhum sanatçı Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun anma programına katılmaması konusunda şunları söyledi.

Geçmiş yıllarda medyada ve toplumda Ahmet Kaya'ya yönelik tepkileri ve bugünkü hoşgörüyü hatırlatan gazetecilere de Kaya şöyle karşılık verdi.

Öte yandan, programın yapıldığı salonun girişine Ahmet Kaya'nın kliplerinin gösterildiği bir televizyon konuldu. Televizyonun çevresinde ve yerde, çatallar vardı. Bunun nedeni ise 10 Şubat 1999 tarihinde Magazin Gazetecileri Derneği'nce düzenlenen gecede kısa bir konuşma yapan Ahmet Kaya'ya çatal ve bıçak atılmasıydı.
Kaynak: CHA
Güncel