AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner Açıklaması

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Miraç Kandili nedeniyle yayınladığı mesajında, vatandaşların kandilini kutlayarak, huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmeleri dileğinde bulundu.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner Açıklaması
27.06.2011 20:40 | Son Güncelleme: 27.06.2011 20:40

Metiner, yarın idrak edilecek olan Miraç Kandili'nin birçok hikmeti olduğunu belirterek, "Böylesine mübarek bir geceye daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Miraç, Peygamber Efendimizin Yüce Allah'ın sonsuz kudretiyle önce Mescid-i Aksa'ya, oradan da semaya yaptığı hikmet yüklü yolculuğu ifade eder. Feyiz ve bereketiyle dolu bu gecede sevgi ve birlik hislerimizin kuvvetlenmesini diliyor ve dünyadaki tüm Müslümanların Miraç Kandili'ni kutluyorum" dedi.

Mirac'ın Peygamberin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir terakki ufku olduğunu belirten Metiner, "Böylesine önemli günlerde ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak, yüreğimizi haset, kin, düşmanlıktan arındırarak, bütün kötü duygu ve düşüncelerden arınmamıza neden olduğu için ayrı bir öneme sahiptir. Bazı farklılıkları bahane ederek araya mesafe koyan bütün anlayışlara en güzel cevabı böylesine mübarek gecelerin feyzi, bereketi ve kaynaştırıcı özelliği veriyor" şeklinde konuştu.

Dostluk, kardeşlik, barış ve huzur dolu bir kandil gecesi idrak etmenin mutluluğu içerisinde olduğunu ifade eden Metiner, "Tüm hemşehrilerimin Miraç Kandilini kutluyor, onlara huzur ve mutluluklar diliyorum" diye konuştu.

- ADIYAMAN

Kaynak: AA

Etiketler: Yerel, Haber
Haberler››Yerel››AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner Açıklaması - Haberler