AK Parti Eski İlçe Başkanı Hakkında Tutuklama Kararı

AK Parti'nin Eski Demre İlçe Başkanı Mustafa Yıldırım (38) Hakkında, Kendi Üzerine Kayıtlı Ancak AK Parti İlçe Başkanlığı Tarafından Kullanılan Telefon Borcundan Ötürü Mal Beyanında Bulunmadığı Gerekçesiyle Tutuklama Kararı Çıkartıldı.

06.10.2006 13:38 | Son Güncelleme: 06.10.2006 13:38AK Parti Eski İlçe Başkanı Hakkında Tutuklama Kararı
AK Parti'nin eski Demre ilçe başkanı Mustafa Yıldırım (38) hakkında, kendi üzerine kayıtlı ancak AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından kullanılan telefon borcundan ötürü mal beyanında bulunmadığı gerekçesiyle tutuklama kararı çıkartıldı.

AK Parti'den istifa eden ve halen CHP İlçe Yönetim Kurulu üyesi olan Mustafa Yıldırım, Ak Parti'nin kurucu ilçe başkanı olduğunu, partinin kuruluşu sırasında kendi adına abone olduğu bir telefon hattının parti tarafından kullanıldığını söyledi. Kendisinden sonra amcasının oğlu Osman Yıldırım'ın AK Parti ilçe başkanlığı yaptığını anlatan Mustafa Yıldırım, her iki dönemde telefon faturalarının düzenli olarak ödendiğini belirtti.

Osman Yıldırım'dan sonra ilçe başkanlığa Veli Sertbaş'ın getirildiğini anlatan Yıldırım, bu süreçte AK Parti'den istifa ederek, CHP'ye geçtiğini hatırlattı. Yıldırım, Veli Sertbaş döneminde telefon faturalarının ödenmediğine değinerek, ''540 YTL telefon borcu birikmiş. Beni savcılıktan çağırarak, mal beyanında bulunmadığımı bildirdiler. Oysa bana borçlu olduğum veya mal beyanında bulunmam gerektiğine ilişkin tebligat yapılmadı. Bugün (cuma) akşama kadar telefon borcunu ödemezsem, tutuklanacağım bildirildi'' dedi.


Kaynak: AA

23.02.2020 08:30:52