AK Parti'li Kapusuz: Gençlerin Kanı Üzerinden Siyaset Yapılmak İsteniyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, "Ülkemizi karıştırmak isteyen karanlık güçler, nasıl ki 1980 öncesi sağ-sol, 1980 sonrası Türk-Kürt ayrımı üzerinden şiddeti körüklemişse bugün de Alevi-Sünni çatışması çıkarmaya çalışmaktadır.

AK Parti'li Kapusuz: Gençlerin Kanı Üzerinden Siyaset Yapılmak İsteniyor
25.05.2014 14:24 | Son Güncelleme: 25.05.2014 14:24

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, "Ülkemizi karıştırmak isteyen karanlık güçler, nasıl ki 1980 öncesi sağ-sol, 1980 sonrası Türk-Kürt ayrımı üzerinden şiddeti körüklemişse bugün de Alevi-Sünni çatışması çıkarmaya çalışmaktadır. Gençleri sokağa sürerek onların kanı üzerinden siyaset yapılmakta ve güzel ülkemizin istikrar, huzur ve barış ortamı bozulmak istenmektedir" dedi.

Twitter'dan yayınladığı mesajında Kapusuz, "Bu gece tüm Müslüman Alemi için çok mübarek bir gece. Bu gece, peygamber efendimizin bütün insanlığı temsilen Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabulü anlamına gelen Miraç Gecesi" olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

"Peygamber Efendimiz (S.A.V), bu geceyi "Ben Miraç'tan daha güzel bir şey görmüş değilim' diye tarif ediyor. Miraç, Allah'ın sonsuz gücüne ve kudretine yapılan şahitliktir. Miraç, bir arınma ve Allah'a yükseliştir. Allah'a yükselmenin yolu; hırs ve intikam duygularından, öfke ve gazaptan, kibir ve gururdan vazgeçerek Allah'ın yoluna girmektir. İşte bu Miraç değerlerinin tersine, son günlerde ülkemizde kin ve nefret tohumları ekmek isteyen güçlerin olduğu görülmektedir.

Ülkemizi karıştırmak isteyen karanlık güçler, nasıl ki 1980 öncesi sağ-sol,1980 sonrası Türk-Kürt ayrımı üzerinden şiddeti körüklemişse bugün de Alevi-Sünni çatışması çıkarmaya çalışmaktadır. Gençleri sokağa sürerek onların kanı üzerinden siyaset yapılmakta ve güzel ülkemizin istikrar, huzur ve barış ortamı bozulmak istenmektedir.

Bu ülke; Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Lazıyla, Alevisiyle, Sünnisiyle hepimizin. Kavganın, çekişmenin ve husumetin değil; sevginin, barışın ve hoşgörünün hakim olması gereken manevi iklimi yüksek bir coğrafyada yaşıyoruz. Paylaşamayacağımız hiçbir şey yok. 1980 öncesinde; bir silahı solcunun eline, diğer silahı sağcının eline verdiler, kardeşi kardeşe vurdurdular ondan sonra da ülkede anarşi var diyerek emirlerindeki darbecilere darbe yaptırıp gençleri darağaçlarına gönderdiler. Ne oldu? Olan yine gençlerimize ve evlatlarımıza oldu, Türkiye'ye ve onun geleceğine oldu."

-"BU OYUNA GELMEYELİM"-

Günümüzde de Aleviler üzerinden sokakların karıştırılmak istendiğini belirten Kapusuz, "Sağduyulu Alevi kardeşlerimizin bu hadiselere iştirak etmeyeceğine inanıyorum. Zira Alevi kardeşlerimiz biliyor ki geçmişte Alevilere yönelik yapılan ayrımcı politikaları AK Parti reddetmiştir. İlk defa AK Parti döneminde Alevi kardeşlerimizin sorunları en üst düzeyde ve en katılımcı şekilde tartışılmış ve istişare edilmiştir" dedi. "Ateist Alevilik, Ali'siz Alevilik" gibi kavramların dış güçler tarafından empoze edildiğini vurgulayan Kapusuz, "Bu nifakları sokmak isteyen devletlere yani dış güçlere hep birlikte diyelim ki "Hele siz çekilin bir aradan! bizim Anadolu'daki Alevi kardeşlerimizle çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok' Alevi kardeşlerimizi sokağa dökmek isteyen bu güçlerin amacı Okmeydanın'daki hadiseler gibi üzücü olayları tüm Türkiye'ye yaymak ve yükselen Türkiye'nin önünü kesmektir. Bu oyuna gelmemeliyiz. Hepimizin aynı gemide aynı istikamete doğru gittiğini unutmamalıyız" diyerek şöyle devam etti:

"Ben bu vesileyle Okmeydanında hayatını kaybeden Uğur Kurt ve Ayhan Yılmaz kardeşlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyorum. Bir daha böyle üzücü olayların yaşanmaması ve gençlerimizin ölmemesi için bu kandil gecesi dualarımızı eksik etmeyelim. Yine Mavi Marmara saldırısı sonrası ağır yaralandıktan 4 yıl sonra şehit olan Süleyman Uğur Yenilmez'e birkez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Gazze'deki kardeşlerine yardım için şehitliği göze alan bu kardeşimizin mekanı Cennet olur inşallah. Bu duygularla; Bu mübarek kandilin ülkemizde huzur, barış ve kardeşlik ikliminin pekişmesine vesile olmasını temenni ederek tüm islam aleminin ve milletimizin kandilini tebrik ediyorum."

Kaynak: ANKA