AK Parti Manisa İl Danışma Meclisi Toplantısı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hiç kimsenin kendi kişisel ajandasını, kişisel kariyer planını, kişisel hırslarını AK Parti'nin üzerinde tutmaya hakkı yoktur.

AK Parti Manisa İl Danışma Meclisi Toplantısı
03.11.2017 19:43 | Son Güncelleme: 03.11.2017 19:43
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hiç kimsenin kendi kişisel ajandasını, kişisel kariyer planını, kişisel hırslarını AK Parti'nin üzerinde tutmaya hakkı yoktur. Teşkilatlarda ve belediyelerde başlattığımız değişim süreci, ülkemize ve milletimize karşı sorumluluklarımızı çok daha güçlü şekilde yerine getirme amacı taşıyor. Kimse bunu farklı yerlere çekmesin. Yoksa bizim ne teşkilatlarımızda görev yapmış arkadaşlarımıza, ne belediye başkanlarımıza vefasızlık göstermek gibi bir niyetimiz asla yoktur, olamaz." dedi.

Erdoğan, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Manisa İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılarak partililere hitap etti. Konuşmasına tüm partilileri selamlayarak başlayan ve toplantının hayırlar getirmesini temenni eden Erdoğan, kuruluşundan bugüne kadar AK Parti Manisa teşkilatlarında görev yapanlara şükranlarını sundu, ahirete irtihal edenlere de Allah'tan rahmet diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu vesileyle 13 Mayıs 2014 tarihinde Soma'da meydana gelen elim maden kazasında hayatını kaybeden 301 kardeşimize bir kez daha Allah'tan rahmet niyaz ediyorum." diye konuştu.

Bugünkü toplu açılış töreninde bir özel sektör kuruluşunun şehit madencilerin aileleri için inşa ettirdiği 301 konutun teslim törenini de gerçekleştirdiklerini ifade eden Erdoğan, bir başka kuruluşun şehit olan madenci aileleri için inşa ettirdiği evlerin de tamamlanmak üzere olduğunu, onların da tesliminin yakında yapılacağını söyledi.

Toplu açılış töreninde hizmete sunulan eserler arasında 740 milyon lira yatırım bedeli olan iki jeotermal enerji santralinin de bulunduğunu anımsatan Erdoğan, Manisa'nın gelişmesine, kalkınmasına ve büyümesine katkı sağlayacağına inandığı bu yatırımların hayırlı olmasını diledi.

Türkiye'nin dış ticaret hacmi bakımından yedinci büyük şehri olan Manisa'nın sanayiden tarıma kadar harekete geçirilecek pek çok potansiyeli bulunduğunu dile getiren Erdoğan, "İnşallah önümüzdeki dönemde daha çok çalışarak, daha çok gayret göstererek Büyükşehir Belediyesinden milletvekillerine kadar her alanda Manisa'yı hak ettiği düzeye yükselteceğimize inanıyorum. İşte o zaman şehrimizin geleceği için çok daha büyük projeleri uyum içinde, işbirliği içinde, seferberlik ruhuyla hayata geçirme imkanımız olacaktır." dedi.

"Bu kutlu çatıdan bir tuğla koparmak için tüm çirkeflikleri deniyorlar"

Partililere seslenerek "AK Parti teşkilatları olarak bu konuda en büyük görev size düşüyor." ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Şimdiden çalışmaya başlayarak şehrimizde kapısını çalmadık ev, iş yeri, sıkmadık el, kazanılmadık gönül bırakmayacak bir programı uygulamaya başlamalıyız. Gerek genel başkan olarak şahsım, gerekse diğer arkadaşlarımız daima sizlerin yanında olacaktır. 2019 yılındaki seçimlerde hedeflerimize ulaşabilmemiz önümüzdeki aylarda yapacağımız çalışmaların başarısına bağlıdır. Gördüğünüz gibi hem içeride hem dışarıda ne kadar şer güç varsa hepsi de ülkemizi ve partimizi yıkmak için var güçleriyle çalışıyor. Surda bir gedik açmak, bu kutlu çatıdan bir tuğla koparmak için tüm çirkeflikleri deniyorlar. Fitne girişimlerinden iftiralara, kara propagandadan siyaset mühendisliklerine kadar devreye almadık hiçbir araç bırakmadılar. Tüm bunlara karşı bizim verebileceğimiz en güzel cevap milletimizle bütünleşerek seçimlerde mümkün olan en yüksek destek oranlarına ulaşarak mücadelemizi sürdürmek olacaktır."

Türkiye'nin gelecek çeyrek asrının, yarım asrının belirleyicisi olacak bir seçime hazırlanıldığının asla unutmaması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunun için hiç kimsenin kendi kişisel ajandasını, kişisel kariyer planını, kişisel hırslarını AK Parti'nin üzerinde tutmaya hakkı yoktur. Teşkilatlarda ve belediyelerde başlattığımız değişim süreci, ülkemize ve milletimize karşı sorumluluklarımızı çok daha güçlü şekilde yerine getirme amacı taşıyor. Kimse bunu farklı yerlere çekmesin. Yoksa bizim ne teşkilatlarımızda görev yapmış arkadaşlarımıza, ne belediye başkanlarımıza vefasızlık göstermek gibi bir niyetimiz asla yoktur, olamaz. Milletimizin beklentilerine cevap verebilmek, şer şebekeleriyle giderek sertleşen mücadeleye çok daha sıkı şekilde hazırlanabilmek için bu değişimi gerçekleştirmek mecburiyetindeyiz.

Bu anlayışla görevlerini devreden arkadaşlarımıza teşekkür ederek, görevi devralan arkadaşlarımıza başarılar dileyerek, bu süreci devam ettireceğiz. Bu teşkilat içindeki hiç kimse AK Parti'nin üzerinde değildir, AK Parti de Türkiye'nin üzerinde değildir. Bizlerin hem partimize hem ülkemize karşı sorumluluklarımız meseleye başka türlü yaklaşmamızı gerektiriyor. 'Türkiye yeni bir kurtuluş savaşı veriyor, Türkiye geleceğini inşa ediyor' derken bunları öylesine söylenmiş sözler olarak değil, yürekten inandığımız hakikatler olarak ifade ediyoruz."

"Böyle bir vebalin altına giremeyiz"

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde dün düzenlenen "Türkiye'nin Otomobili" projesiyle ilgili törende özellikle Türkiye'nin geçen asır dünyada önemli atılım dönemlerinin neredeyse tamamını kaçırdığını belirttiğini anımsatan Erdoğan, partililere şöyle seslendi:

"Dünyanın diğer ülkeleri sanayiye, ekonomiye, teknolojiye yoğunlaşırken biz uzun yıllar iç meselelerimizle boğuşmak zorunda kaldık. Bunun da ötesinde yapılan öyle hatalar, öyle yanlış tercihler var ki inanın bana insanın bunlara 'ihmal' demeye dili varmıyor. Dilimizin ucuna çok daha ağır ithamlar geliyor. Dünya ve ülkemiz içinde yaşadığımız yıllarda da işte böyle bir dönüm noktasından geçiyor. Bizim geçmişte yapılan hatalara, yanlış tercihlere, ihmallere karşı hissiyatımız neyse şayet bugün doğrusunu yapmazsak sonraki nesillerin bize olan hissiyatı da budur. Böyle bir vebalin altına giremeyiz. Onun için tarihe ve gelecek nesillere olan sorumluluğumuzun bilinciyle gece gündüz çalışmak zorundayız. Tüm AK Parti'lilerin de bu bu şekilde düşünmesi, bu şekilde davranması şarttır. Ben sizlere güveniyorum, ben sizlere inanıyorum. Teşkilatlarımızın da bize güvendiklerini, inandıklarını biliyor ve hepsine teşekkür ediyorum."

(Sürecek)

Kaynak: AA

Haberler››Politika››AK Parti Manisa İl Danışma Meclisi Toplantısı - Haberler