AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Sami Kadıoğlu;

AK Parti Melikgazi Kadın Kolları Şubat Ayı Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı.

17.02.2016 13:12 AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Sami Kadıoğlu;
AK Parti Melikgazi Kadın Kolları Şubat Ayı Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Melikgazi İlçe Başkanı Sami Kadıoğlu, üstü kapalı olarak, bir oda başkanını eleştirerek, "Herkes haddini bilecek" dedi.

AK Parti Melikgazi İlçe Kadın Kolları Şubat Ayı Danışma Meclisi Toplantısının ilkini gerçekleştirdi. Melikgazi Kültür Merkezi'ndeki toplantıya, MKYK Üyesi Yaşar Karayel, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer, Hülya Atçı Nergis, İsmail Emrah Karayel, Sami Dedeoğlu, 25. Dönem Kayseri Milletvekili Havva Talay Çalış, Melikgazi İlçe Başkanı Sami Kadıoğlu, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Kadın Kolları Başkanı Sevilay İlkentapar, Melikgazi İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Kocaoğlu, ve kadın kolları teşkilatı katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Melikgazi İlçe Başkanı Sami Kadıoğlu, Bu toplantıların şenlik, düğün ve bir araya gelme günü olduğunu belirterek, "İçimizdeki coşkuyu hep beraber yaşama günümüz. Bu günümüze katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir dizi ziyaret ve programlar için Kayseri'ye iştirakinde de bazı olumsuz şeylerin yaşandığına da değinen Kadıoğlu, şunları söyledi:

" Bazı odadaki arkadaşlarımız, odaya siyaseti karıştırmıyorlar. Peki orada siyaset yok muydu? Sen geriye dönüp kendine bir bak. Sen nereden geldin? Geçmişini ne çabuk unuttun? Neredeydin? Seni kim oraya getirdi? Sen bu koltuğa nasıl oturdun? O zaman siyaset yok muydu? AK Partili hiç bir şirket sahibini siz oraya davet etmediniz. Neden davet etmediniz? Siyaseti karıştırmıyorsunuz. Siyaset bu memleketi yöneten bir unsurdur. Bu devleti siyaset yönetiyor. Oda başkanları yönetmiyor. Bu devleti siyaset yönettiğine göre, elbette ki bu tür programlarda ve bazı şeyler de oradaki siyaset yönetecektir. Herkes haddini bilmeli. Haddi neyse ona göre davranmalı. Kendini Kaf dağında kimse görmeyecek. Eğer bulutların üzerine çıkarsan, altındaki bulutlar gittiğinde ağzının üzerine yere çakılırsın."

Melikgazi İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Kocaoğlu da, kadınların neden siyaset yapması gerektiğine, İbni Sina'nın bir sözü ile cevap vererek, "İbni Sina'ya sormuşlar devasız dert var mı? demişler. İbni Sina derdin devasızı iyinin kötüye muhtaç olmasıdır demiş. İşte bunun için siyaset yapıyoruz. Gençlerimize ve çocuklarımıza güzel bir gelecek hazırlamak için siyaset yapıyoruz. Daha da önemlisi, pırıl pırıl insanların kötüye muhtaç olmaması için siyaset yapıyoruz. Bu yolda, bu davada kadın kolları olarak bizlerin sizlere bir faydası oluyorsa, ne mutlu bizlere.

Zaferle sonuçlanan bir seçim atlattık. Bu süreçte bir çok çalışmalar yaptık. Tek tek kapıları çaldık. 22 bin aileyi ziyaret ettik. Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın selamını ilettik. Destek ve dualarını bekledik. İnsanlar vardır şafak vaktinde doğar, akşam vaktinde ölür. Bu kısacık ömürde bile, yapılacak en güzel ibadet hakka ve halka hizmet etmektir." şeklinde konuştu.

Son olarak konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, teşkilatın bir uyum içerisinde çalışmasının çok önemli olduğuna değinerek, "Yerel yönetimler olarak kendi içimizde uyumu sağlarken, milletvekillerimiz, il teşkilatımız ve ilçe teşkilatlarımız ile bu çalışmaları elbette ki, adeta bir çarkın dişlileri gibi bir birine takılmadan bir ahenk içerisinde sürdürmeyi de çok önemsiyoruz. Yaptığımız işleri kendimize maal etmek yerine, ben duygusu yerine, biz duygusunu her zaman ön plana çıkartıyoruz. Enaniyet duygusundan uzak çalışmaya gayret ediyoruz.

Belediyeciliği sadece şehrin imarlaşması, sadece fiziki güzelleşme olarak görmüyor, sosyal alanda, kültürel alanda, eğitim alanında yaptığımız çalışmalar ile sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Allah birliğimiz, beraberliğimiz ve huzurumuzu bozmasın diyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum" dedi.

Konuşmaların ardından, teşkilat mensupları ile görüş alış verişinde bulunuldu. - KAYSERİ

Melikgazi, Kadıoğlu, AK Parti, Kayseri, Yerel

Kaynak: İHA