AK Parti Milletvekili Günay'dan Mahalle Ziyareti

AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Gündoğdu Mahallesi'nde yaşayan ihtiyaç sahipleriyle bir araya geldi.

09.02.2018 14:20AK Parti Milletvekili Günay'dan Mahalle Ziyareti
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Gündoğdu Mahallesi'nde yaşayan ihtiyaç sahipleriyle bir araya geldi.

Toplum ve Aile Destek Merkezi (TADEM) projesi kapsamında gerçekleştirilen ziyarette, yapılan saha çalışması sonucunda 26 eve ulaşıldı.

Ev ziyaretleri esnasında TADEM'lerde üretilen kadın-çocuk giysileri, nevresim takımları gibi ürünler ile bazı malzemeler ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Milletvekili Günay, burada yaptığı konuşmada, "İhtiyaç sahibi tüm insanlara yapabildiğimiz ölçüde yardım etmek çok önemli. Hadis-i Şerifte de belirtildiği gibi komşusu açken yatan bizden değildir." ifadelerini kullandı.

TADEM projesi

Günay'ın öncülüğünde, kent merkezinde yaşayan dezavantajlı konumdaki kadınların sosyal ve ekonomik konumlarını güçlendirecek ortamı sağlamak üzere kurulan TADEM'ler, bu yolla kadınların el becerileriyle iş bilgilerinin geliştirilmesini sağlamak ve istihdam edilmelerini ya da iş kurmalarını kolaylaştırmayı hedefliyor. Bir seneyi aşkın süredir çalışmalarına devam eden TADEM'ler, ihtiyaç sahiplerine el uzatmayı kendine sosyal bir sorumluluk olarak görüyor. Dezavantajlı konumdaki kadınlar, dezavantajlı konumdaki ailelere yapmış olduğu ürünlerle el uzatıyor.

Emine Nur Günay, Ertuğrul Günay, Eskişehir, Ak Parti, Politika, Güncel

Kaynak: AA

15.10.2019 06:12:42