17.05.2015 14:30

Başbakan Davutoğlu'ndan İstanbul'a Şehir Parkı ve Şehir Ormanı Müjdesi

"Hedef 2 Milyon" sloganıyla İstanbul Maltepe'de miting yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Alibeyköy yakınlarında yeni bir şehir ormanı, Esenler'de şehir parkı müjdesi verdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hedef 2 Milyon" sloganıyla İstanbul Maltepe'de yaptığı mitingde Alibeyköy'e şehir ormanı, Esenler'e şehir parkı müjdesi verdi.

DEV TÜRK BAYRAĞI AÇILDI

Başbakan Ahmet Davutoğlu halka seslenirken miting alanında dev Türk bayrağı da açıldı.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"ERDOĞAN'A SELAM OLSUN"

"Fatih Sultan Mehmet Han'a selam olsun. İstanbul'a düşman gemileri geldiğinde "geldikleri gibi giderler" diyen Gazi Mustafa Kemal'e selam olsun. Yahya Efendi'ye, Akşemseddin'e selam olsun. İstanbul diyince aşkla andığımız bu şehre belediye başkanı olduktan sonra bu şehrin her köşesine imzasını atan Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a selam olsun.

"41 KERE MAŞALLAH"

İstanbul'un her köşesine selam olsun. Adalar'a Bağcılar'a Avcılar'a Bahçelievler'e selam olsun. Bizi görmek isteyen İstanbul'a bakacak. Bizi anlamak isteyen İstanbul'a bakacak. İşte İstanbul! Mahşer-i kalabalık içerisinde. Bizim kutlu yürüşümüze sahip çıkıyor. İstanbul seni selamlıyor. Arkadaşlar 41. mitingi İstanbul'da yapacağız dedik ve işte bu mitingin 41 kere maşallah topluluğu. Düşünün ve bilin ki aramızdaki fark budur. Biz son 2 hafta içerisinde Erzurum'da bu al bayrağı dalgalandırdık. Rize'de de Van'da da ama onlar sadece belli bölgelere giderler. Biz bu al bayrağı dünyanın her köşesinde dalgalandırdık. Bizim için her yer Türkiye.

"FARK NE BİLİYOR MUSUNUZ?"

Seçimi kazanmazsanız istifa etmeye hazır mısınnız? diyorum ama cevap yok. Biz iktidar olamazsak ben bu görevi başka bir arkadaşıma devrederim. Fark ne biliyor musunuz? Çünkü biz kazanacağımızı biliyoruz. Bu İstanbul'un desteği duası arkamızda. İstanbul bizim arkadamızdayken bizi engelleyebilirler mi? 7 Haziran'da bunlara bir ders verecek miyiz? Onların iş birlikçileri diyor ki AK Parti'yi durdurun. 4 yanlış bir araya gelip 1 doğruyu yani AK Parti'yi götürmek istiyorlar ama götüremezler. Burada 1 doğru 4 yanlışı götürür. 1 doğru hangisi, elif gibi duran AK Parti. 4 yanlış ise CHP, HDP, MHP ve Paralel çete. AK Parti bu 4 yanlışı siyasi tarihe gömeceğiz.

"NAL TOPLUYORLAR"

Biz millete hizmet etmek için iktidar olmak istiyoruz. Onlar diyor ki biz sizi engelleyeceğiz. Bizim hedeflerimiz var, onların ise bizim arkamıza takılıp nal toplamaktan başka işleri yok. Biz vahdet yolcusuyuz, biz hürriyet yolcusuyuz, biz bereketin yolcusuyuz, biz kudretli yeni Türkiye'nin yolcusuyuz. Onların bütün derdi Sayın Cumhurbaşkanımızla ve benimle uğraşmak. Biz güler geçer yolumuza devam ederiz. 40 gündür yollardayız. Mahşer-i kalabalıklarla beraberiz. 81 ili de gezeceğiz inşallah. MHP'ye bakın 41 ilde vekilleri yok. HDP'ye bakın Kürt kardeşlerimi istismar etmekle meşgul. Kudüs Miraç günü bizim mukaddesimiz diyeceğiz.

"78 MİLYONUN KARDEŞ OLMASININ TEMİNATI AK PARTİ"

Nifak tohumu ekenlere karşı inadına milli birlik diyeceğiz. 78 milyonun kardeş olmasının teminatı AK Parti. 14 Mayıs'ta bu denizin hemen karşısında yıllardır bakmaktan hep hüzün duyduğumuz Yassıada'daydık. Şehit Adnan Menderes'in idama yürüdüğü Yassıada'da. Hemen aynı gün 2 olay oldu. Bu paralel çetenin savcıları hani darbe yapmak isteyenler meslekten men edilince dediler ki "Bunların sonu da Adnan Menderes gibi olacak". Bizi akıllarınca korkutacaklar, bilmezler ki ben Hz. Mevlana'nın diyarında doğmuş insanım. Muhalefet liderlerine Yassıada'yı sorduk. Muhalefet liderlerinin darbeyi lanetlediklerini hiç duydunuz mu? Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'ye modern firavunlar idam cezası verdiler. Buradan Kahire'ye selam olsun.

"KILIÇDAROĞLU YALAN DOLAN EDEBİYATI YAPIYOR"

Anayasa mahkemesinde bireysel başvuru hakkı tanındı. Siyasi partilerin kapatılması engellendi. Türkiye'ye bir Sisi arıyorlar, izin verece miyiz? AK Parti demeye devam edecek miyiz? İnsan onurunu korumak hepimizin görevidir. İnsan onuru adına zalimlere karşı dimdik durmaya var mıyız? Günlerdir Kılıçdaroğlu yalan dolan edebiyatı yapıyor. Şimdi biz onlara ders vereceğiz. Biz iktidara geldiğimizde bu ülke IMF'den borç dilenen bir ülkeydi. Kılıçdaroğlu diyor ki "Türkiye'de 200 liranın altında geliri olan 17 milyon insan var". Külliyen yalan, bizim dönemimizde öğrenci bursu bile 300 lira. Yaşlı maaşı 45 liraydı şimdi 200 lira. Bunun hesap anlayışı yok. Bin liranın altında 8 milyon emekli var diyor. Bu Kılıçdaroğlu'na bir hesap dersi vermeliyiz.

Kılıçdaroğlu diyor ki "bana 4 yıl verin". Kağıthane'ye Kağıttepe diyen, oy atmaya dahi gidemeyen birine 4 yıl değil 4 saat verilmez. Kılıçdaroğlu'nun söyledikleri yalandır, yalandır, yalandır. Taşeron kardeşlerimizi istismar ediyorlar, geçen sene yasayı biz çıkardık. Asli işte çalışan hiç kimse artık taşeron statüsünde çalışmayacak. Artık ayakları üstünde yükselen bir dev var. Yolumuz kutludur. Yolumuz İstanbul gibi azizdir. Hızlı treni torunlarımız bile görmez diyorlardı. İstanbul ile Ankara'yı hızlı trenle birbirine bağladık mı? İstanbul artık 7 iklimin merkezi oluyor.

İSTANBUL'A ŞEHİR PARKI MÜJDESİ

Cumhurbaşkanımızdan aldığımız bütün projeleri tamamlıyoruz, aynı kararlılıkla ilerliyoruz. Geçen hafta Esenler'de yeni bir projeyi duyurduk. İstanbul sokaklarını yakıp yıkanlara karşı İstanbul'a sahip çıkacak mıyız? Esenler'de 8 milyon 700 bin metrekare alanı kentsel dönüşüm için devrettik. Depreme dayanıklı olmayan binalar yıkılıp yatay mimariyle bu alana taşınacak. 2 buçuk milyon metrekare alana şehir parkı kurulacak. İstanbul'a hayırlı olsun. Kartal'dan Maltepe'den çıkacaksınız karşıya geçeceksiniz, Esenler'e varacaksınız, piknik yapacaksınız. Alibeyköy yakınlarında yeni bir şehir ormanı kuruyoruz. İstanbul'un her köşesi şifa diyarı olacak.

"FİLİSTİN, GAZZE, KAHİRE, ARAKAN BİZE BAKIYOR"

İşte, yeni Türkiye, kudretli bir Türkiye'dir. Allah devletimize zeval vermesin. Allah bize öyle bir güç ve kudret versin ki, dümyadaki bütün mazlumlara yardım edebilelim. Filistin'de, Gazze'de, Kahire'de, Arakan'daki kardeşlerimiz buraya bakıyor. 7 Haziran seçimleri, sıradan bir seçim değildir. 7 Haziran'da milletimiz "Elif" gibi dimdik durarak, bu dörtlü çeteyi eğit bükecekler.

"ALLAH, MİLLET VE VATAN ŞAHİT OLSUN Kİ..."

Allah, millet ve vatan şahit olsun ki, Yeni Türkiye'yi kuracağız. 2071'e yürüyeceğiz. Dünyada adaleti hakim kılacağız.

MURSİ'NİN KONUŞMASI DİNLETİLDİ

Öte yandan Mısır'da idam cezası verilen Devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin, AK Parti 4. Olağan Büyük Kongresi'nde gerçekleştirdiği konuşma mitinge katılanlara dev ekrandan dinletildi.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARIYLA GELDİLER

İstanbul'un farklı ilçelerinde yaşayan vatandaşlar, metro, metrobüs ve otobüslerle Maltepe'ye geldi.

OTOBÜSLERLE, VAPURLARLA ULAŞIM SAĞLANDI

Ayrıca ulaşımda zorluk çekebilecek vatandaşlar için anlaşma yapılan otobüsler devreye girdi. AK Parti İl Başkanlığı'nın organizasyonuyla vatandaşlar ve partililer, vapurla da iskele alanına getirildi.

Vatandaşlar, arama noktalarından geçerek yaklaşık 120 noktadan Maltepe Meydanı'na alındı.

MİTİNG MEYDANI SÜSLENDİ

Bu arada, miting alanında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşma yapması için 80 metre genişliğinde, 16 metre yüksekliğinde kürsü oluşturuldu. 20 büyük ses kulesi ve 20 ekran, alanın farklı yerlerine yerleştirildi.

Miting alanı çok sayıda partilinin çalışmasıyla süslendi.

Alanda AK Parti flamalarının yanı sıra konuşma yapılacak kürsünün yanına büyük boyutta Türk bayrağı ile Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun posterleri asıldı.

Aynı zamanda üzerinde partinin İstanbul milletvekili adaylarının fotoğraflarının ve "Onlar konuşur AK Parti yapar", "Türkiye'nin kararı, istikranın devamı" yazılarının yer aldığı büyük posterlerin de miting alanının çevresine asıldığı görüldü.

SAĞLIK KABİNLERİ DE HAZIR

Miting alanında basın ve engelliler tribünü de oluşturuldu. Alanın farklı noktalarına 120 sağlık kabini kuruldu. Olay yerinde çok sayıda ambulans ve sağlık ekibi hazır bulundu.

İtfaiye ekipleri de herhangi bir olumsuzluğa karşı bölgede bekletildi.

Miting alanının çevresine, vatandaşların ihtiyaçlarını giderebileceği lavabolar da kuruldu.

"HEDEF 2 MİLYON"

AK Parti'nin "Hedef 2 Milyon" sloganıyla start verdiği mitingde yeni bir rekor kırılması bekleniyor. Dönemin Başbakan'ı olan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için ağustos ayında yapılan Maltepe mitinginde milyonları bir araya getirmişti. Erdoğan'ın Maltepe'deki mitinginin ayrı bir özelliği vardı. Miting, Erdoğan'ın Başbakan olarak Maltepe'deki ilk, İstanbul'daki son mitingi olmuştu.Kaynak: AA
Esenler, Maltepe, Ahmet Davutoğlu, İstanbul, Politika, Güncel