Haber, Son Dakika, Haberler

AK Parti'nin Kuruluşunun 16. Yıl Dönümü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "AK Parti bir fikir, duygu, inanç... AK Parti 2001'de başlayan bir fikir, duygu, inanç değil.

14.08.2017 20:39 | Son Güncelleme: 14.08.2017 20:39
AK Parti'nin Kuruluşunun 16. Yıl Dönümü
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "AK Parti bir fikir, duygu, inanç... AK Parti 2001'de başlayan bir fikir, duygu, inanç değil. AK Parti, tarihin içinden akıp gelen bir nehir gibi bugün sadece bizim şahitlik ettiğimiz ve yarın o kutlu nesillerin içinden akıp gideceği büyük bir fikir, büyük bir değer birlikteliği." diye konuştu.

Mahir Ünal, AK Parti'nin 16. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Sincan 'daki Harikalar Diyarı'nda düzenlenen törende konuştu.

AK Parti'nin bir millet aşkı olan hikayesini özetlemek istediklerini belirten Ünal, Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Genel Sekreter Fatih Şahin ve diğer akademisyenlerle, ana hatlarıyla 2001'den 2017'ye kadar bir özet yapmak ve hafıza niteliğinde her şeyin hatırlanmasını istediklerini kaydetti.

Ünal, şöyle devam etti:

"Bu çalışmayı yaparken tekrar bir şeyi gördük, AK Parti bir fikir, duygu, inanç... AK Parti 2001'de başlayan bir fikir, duygu, inanç değil. AK Parti, tarihin içinden akıp gelen bir nehir gibi bugün sadece bizim şahitlik ettiğimiz ve yarın o kutlu nesillerin içinden akıp gideceği büyük bir fikir, büyük bir değer birlikteliği. Temelini samimiyetin, dürüstlüğün oluşturduğu ve sizin özellikle AK Parti'ye dönmenizle birlikte tekrar tekrar altını çizdiğiniz değerlerin, ilkelerin, fikrin, duygunun, inancın partisi. Bir millet aşkı hikayesi... Her birimiz bu hikayenin parçası olmaktan büyük bir onur ve gurur duyuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım, her birimiz, sizin yol arkadaşınız olmaktan büyük bir onur duyuyoruz. 16. yılımızda tekrar genel başkanlık görevini almanızla birlikte, biz yeniden büyük bir heyecan, motivasyon kazanmış durumdayız."

Mahir Ünal konuşmasını, "Allah bu milletin önünü her daim açık etsin. Rabbim, AK Parti'ye 2023, 2053, 2071 hedeflerini gerçekleştirmeyi nasip etsin." diyerek tamamladı.

Törenden notlar

Programın gerçekleştirildiği Nejat Uygur Amfi Tiyatrosu'nda hazırlanan sahnede "Milletin Emrinde Daima Birlikte" ve "AK Sevda 16 Yaşında" ifadeleri yer aldı. Program kapsamında "Dünden Bugüne AK Şarkılar Konseri" verildi.

Konserde AK Parti'nin kuruluşundan bugüne bestelenen şarkılar, seslendirenler tarafından bizzat okundu. Mustafa Kamacı, "Ay, yıldızına kurban olduğum", Alper Kış "Haydi Bismillah", Özhan Eren "Aynı yoldan geçmişiz biz", Grup Tillo "Ortağız bir namusa" ve Uğur Işılak "Dombıra" adlı şarkıları seslendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şarkısını tamamlayan Uğur Işılak'ı yanına çağırarak, tokalaştı.

Amfi tiyatronun girişinde "Milletin Partisi AK Parti 16 Yaşında" ibaresi yer alırken, içeride de Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleri, Türk bayrağı, AK Parti bayrağı asıldı.

Konukların arama noktalarından "buggy" diye tabir edilen araçlarla konuşmaların gerçekleştirildiği amfi tiyatroya taşındığı törende, davetlilere 16. yıla özel hediyelerin yer aldığı bir çanta verildi. Çantada AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan'ın kaleme aldığı "Siyasi Liderlik ve Erdoğan" kitabı ile "Erol Olçok Kitabı", AK Parti'nin yayın organı "Türkiye Bülteni"nin Ağustos sayısı, 16. yıl rozeti, tişört, şapka, fular, AK Parti seçim şarkılarının yer aldığı bir flaş disk yer aldı.

Kaynak: AA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Politika ››AK Parti'nin Kuruluşunun 16. Yıl Dönümü - Haberler