Aksaray Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika

Türkiye, 31 Kasım yerel seçim sonuçlarına kilitlendi. Aksaray yerel seçim sonuçlarına göre hangi aday ne kadar oy aldı? Aksaray yerel seçim sonuçları, açılan sandık sayıları ve Aksaray adaylarının aldıkları oy oranları ile Aksaray ilçelerinin detaylı seçim sonuçları bu haberimizde.

31.03.2019 17:17 | Son Güncelleme: 31.03.2019 17:17Aksaray Seçim Sonuçları: 31 Mart Yerel Seçim Sonuçları Son Dakika

Türkiye'nin gözü kulağı 31 Mart yerel seçim sonuçlarında. Bugün yerel seçim için sandığa giden vatandaşlar, Belediye Başkanı'nı belirlemek için oy kullandılar. Şimdi ise yerel seçim sonuçları merakla bekleniyor. Son yerel seçimde vatandaşların tercihi AK Parti'den yana olmuştu. Peki, Aksaray seçim sonuçlarına göre hangi aday ne kadar oy aldı? Aksaray'da kim önde? Aksaray seçim sonuçları, yerel seçim sonuçları, adayların oy durumlarını merak ediyorsanız işte detaylar

AKSARAY 2019 YEREL SEÇİM SONUÇLARI

31 Mart yerel seçiminde Aksaray Belediye Başkanlığı için; AK Parti'den Enver Dinçer, İYİ Parti adına Özhan Türemiş, SP adına Levent Serdar, MHP'den Sefer Alkan yarışacak. Bir tanesi bağımsız olamk üzere toplam 11 aday, Aksaray Belediye Başkanlığı yarışında. Seçim yasaklarının kalkması ve sayım sonuçlarının sisteme girilmesi ile birlikte Aksaray yerel seçim sonuçlarını aşağıdaki bağlantıdan anlık ve güncel olarak takip edebilirsiniz.

AKSARAY YEREL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

AKSARAY 2014 YEREL SEÇİM SONUÇLARI

2014 yerel seçim sonuçlarına bakıldığı zaman Aksaray'da seçmenlerin tercihlerinin şu şekilde şekillendiğini görüyoruz:

2014'de yerel seçim sonuçlarına göre; Aksaray Belediye Başkanlığı'nı kazanan AK Parti'den Haluk Şahin Yazgı % 56,98 oy oranı ile olmuştu. MHP'den Rıfkı Karabatak ise % 34,28 oy oranı ile ikinci sırada yer aldı. CHP'den Doğan Koşar% 6,52 oy oranı ile 3. sırada, SP adayı Levent Serdar Şahin % 0,95 oy oranı ile 4. Sırada yer aldı.

AKSARAY İLİ İLÇELERE GÖRE YEREL SEÇİM SONUÇLARI

Aksaray belediyesine bağlı tüm ilçelerin 31 Mart yerel seçimlerdeki sondakika, güncel durumlarını öğrenmek istiyorsanız Aksaray Seçim Sonuçları sayfamızı ziyaret edin.


Aksaray, Güncel

8.12.2019 13:51:11