Aktiffelsefe'de Coşkulu Yeni Yıl Kutlaması

Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği üyeleri, dernek binasında eğlenceli oyunlar ve danslarla yeni yılın gelişini erken kutladı.

26.12.2013 15:49 Aktiffelsefe

Kutlama, Aktiffelsefe'de 2013 yılında gerçekleştirilen faaliyetlerden oluşan bir sunum gösterimiyle başladı. Temel faaliyeti Felsefe ve Psikoloji Seminerleri olan Aktiffelsefe'de bunun yanı sıra sanat atölyesi, müzik atölyesi, sosyal yardım kampanyaları, spor faaliyetleri gibi pekçok etkinlik gerçekleşmekte. Dernek üyeleri yeni yıl kutlamasında, geride bıraktığımız 2013 yılının bir değerlendirmesini yaparak, yeni yıl için hedeflerini belirledi.

ÇABA Ritm Atölyesi'nin bendir, darbuka, zil ve gitar kullanarak yaptığı ritm gösterisi büyük beğeni topladı. AFMA (Aktiffelsefe Müzik Atölyesi)'nın gerçekleştirdiği canlı müzik performansıyla konuklar dans ederken şarkılara da eşlik ettiler.

Mahşer-i cümbüş oyunu konukların katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu. Gecenin sonundaysa merakla beklenen yılbaşı çekilişi gerçekleştirildi. Dernek başkanı Ezgi Uzgel yaptığı açıklamada şöyle dedi: "Yeni yılın gelişi, hem geride bıraktığımız yılı değerlendirmek için hem de önümüzdeki yıl gerçekleştirmek istediklerimizi planlamak için bir fırsat. Dileğimiz yeni yılın, herkes için bir yenilenme fırsatı olması."

TANITIM

Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe; 1989 yılında kurulmuş; gönüllülerden oluşmuş, toplum yararına faaliyetler düzenleyen, dini, siyasi ve ekonomik bir nitelik taşımayan; bir felsefe ve kültür derneğidir. Kamu yararına düzenlediği faaliyetlerin yanı sıra bilimlerin, sanatların, kültürlerin ve felsefelerin karşılaştırmalı olarak incelenmesi yolu ile insana ve evrene bütüncül bir bakışa sahip olunmasını amaçlar. "Yeni Yüksektepe" kelimesi, evreni ve insanı tanımak isteyen her insanın içindeki potansiyel yüksek değerleri çıkarmaya çalışan filozofu simgeler.

Aktiffelsefe'nin gönüllü olarak düzenlediği faaliyetler arasında; felsefe seminerleri, konferanslar, saydam gösterileri, müzik ve şiir dinletileri, tarihi ve kültürel geziler, çocuk şenlikleri, sosyal yardım kampanyaları, eğitim seminerleri, tiyatro ve dans çalışmaları, spor etkinlikleri, GEA Arama Kurtarma Ekoloji faaliyetleri, fotoğraf yarışmaları, karikatür festivalleri, atölye çalışmaları yer almaktadır.

Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği'nde düzenlenen tüm faaliyetler, kendini tanımak ve potansiyellerini geliştirmek, gönüllülük ve vatandaşlık prensipleriyle, enerjilerini toplum yararına ücretsiz olarak yapılan bu faaliyetlere aktarmak isteyenlerin katılımına açıktır.

Türkiye'nin 12 ilinde 19 şubesi bulunmakta olup genel Merkezi Ankara'dır. Eskişehir Şubesi de 5 yıldan bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kaynak: Bültenler
Güncel