Alex de Souza'dan Barcelona ve Real Madrid İtirafı

FutbolArena - Fenerbahçe tarihinin unutulmaz isimlerinden Alex de Souza, biyografisinde geçmişte yaptığı bazı transfer görüşmelerini anlattı.

Alex de Souza'dan Barcelona ve Real Madrid İtirafı
11.02.2017 00:31 | Son Güncelleme: 11.02.2017 00:31

FutbolArena - Fenerbahçe tarihinin unutulmaz isimlerinden Alex de Souza, biyografisinde geçmişte yaptığı bazı transfer görüşmelerini anlattı.

"HAYALİM İSPANYA LİGİ'NDE OYNAMAKTI"

Bunların arasında en dikkat çekenler Barcelona ve Real Madrid ile yaptığı görüşmeler. Alex de Souza: "Her zaman İspanya'da oynamak istedim. Real Madrid ya da Barcelona, hangisi olursa. Romario, Laudrup, Stoichkov'lu takımdan beri Barcelona'ya kendimi daha yakın hissediyordum. Sonra Figo, Ronaldo, Beckham ve Zidane gibi Galacticos'ların Real'ini seyrettim. İstediğim ve hayalini kurduğum İspanya Ligi'nde oynamaktı. Stilime uygun. Beş kez Barcelona'yla görüştüm ama anlaşmaya varamadık. Birçok nedeni vardı. Nedenlerden biri Avrupa vatandaşı olmayışımdı. İspanya'da Avrupa Birliği dışından oyuncular için sınırlama vardı" sözleriyle o günleri anlattı.

Fenerbahçe'ye transferi sonrasında çok sevdiği teknik direktör Luxemburgo'nun Real Madrid'in başına geçtiği dönemi de anlatan Alex de Souza: "Real Madrid'e transferim kapıda mıydı? En önemli sorun pasaporttu. Real, Avrupa Birliği dışından gelen oyuncu kotasını çoktan doldurmuştu. Madrid'in futbol direktörünün bana çok güvenmesi gerekiyordu. Ayrıca ek bir sorun vardı. Kulübün futbol direktörü, sorunlu Parma dönemimde de orada görev yapan Arrigo Sacchi'ydi." ifadelerini kullanıyor.

Brezilyalı teknik direktör Vanderlei Luxemburgo o günler için: "Alex'i Real Madrid'e götürebilseydim... Zidane, Ronaldo, Beckham ve Figo'yla oynayacaktı. Aman Tanrım..." şeklinde konuşuyor. Luxemburgo'nun yardımcısı Luiz Mario Lombardi, Luxemburgo'nun Real Madrid'de o dönem tek başına karar alma yetkisinin olmayışının altını çiziyor. Lombardi: "Luxemburgo'nun kontratı iyi düzenlenmemişti. Real Madrid'de yetkileri sınırlıydı. Alex, transfer etmeye niyetlendiği futbolculardan birisiydi ama yapamadı." şeklinde konuştu.

Kaynak: Futbolarena.com

Haberler››Spor››Alex de Souza'dan Barcelona ve Real Madrid İtirafı - Spor