Haber, Son Dakika, Haberler

Ali Koç "Hakkımızı aldık" demişti, Kenan Evren Lisesi'nde protesto edildi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un, "Biz burayı alabilmek için 3 adet okul yaptık, bir adet spor salonu yaptık. Biz hakkımızı aldık aslında" açıklaması sonrasında eski adı Kenan Evren Lisesi olan İstanbul Anadolu Lisesi'nin sarı lacivertli kulübe devredilmesi nedeniyle öğrenciler, veliler ve mezunlar protestoda bulundu.

01.11.2019 15:54 | Son Güncelleme: 01.11.2019 16:13

Fenerbahçe Ülker Stadyumu'nun bitişiğindeki Kenan Evren Lisesi olarak bilinen, İstanbul Anadolu Lisesi'nin, Fenerbahçe Spor Kulübü'ne devredildiğini belirten öğrenci, veliler ve mezunlar protesto gösterisi düzenledi. Kadıköy'de bulunan İstanbul Anadolu Lisesi'nin Fenerbahçe Spor Kulübü'ne devredildiğini belirten öğrenci, veliler ve mezunlar okul önünde toplandı.

Gruptakiler okulun devredilmesini protesto ederek, "Okulumuza dokunma", "Arazi değil eğitim yuvası" yazılı dövizler açtı. Grup adına yapılan basın açıklamasında, okulun tüm binalarıyla birlikte 26 Ekim tarihinde yapılan Fenerbahçe Kulübünün divan toplantısında bizzat başkan Ali Koç tarafından devrinin açıklandığı ve devrin öğrenci, veli ile mezunları derinden yaraladığı belirtildi.

Ali Koç 'Hakkımızı aldık' demişti, protesto edildi

Açıklamada, 1899 yılında Sultan 2. Abdülhamid Han zamanında yaptırılan okulun 120 yıllık köklü bir tarihi bulunduğu ve Kadıköy'ün hatta İstanbul'un en güzide proje okullarından olduğu, Türkiye'deki 100 tarihi okul arasında 36. sırada olduğu belirtildi. Açıklamada, "Burası Fenerbahçe Kulübünün zikrettiği şekilde bir arazi değil, bir eğitim yuvasıdır, bir okuldur" denildi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı'nda yaptığı açıklama ile Kenan Evren Lisesi'nin devrinin tamamlandığını duyurmuştu.

Ali Koç 'Hakkımızı aldık' demişti, protesto edildi

Koç, "Aziz Yıldırım'ın başlattığı ve 17 yıldır devam eden bir sürecin sonuna geldik. Göreve geldiğimizden beri üzerinde durduğumuz Kenan Evren Lisesinin kulübümüze devri bu hafta gerçekleşmiştir. Bundan sonra bize düşen görev, bu değeri en iyi şekilde kulübümüz açısından değerlendirebilmektir" ifadelerini kullandı.

Ali Koç 'Hakkımızı aldık' demişti, protesto edildi
Ali Koç ’Hakkımızı aldık’ demişti, Kenan Evren Lisesi’nde protesto edildi
Etiketler: Spor
Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Spor ››Ali Koç 'Hakkımızı aldık' demişti, Kenan Evren Lisesi'nde protesto edildi - Spor
Yorumlar