14 Eylül 2018, 15:12

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Döviz Kararı Futbolun Kalitesini Artırmaz, Tamamen Ekonomik Karar

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, 30 gün içinde dövizle yapılan anlaşmaların liraya dönmesi yönündeki kararla ilgili "Bu, Türk futbolunun kalitesini artıracak veya öz kaynağından sporcu yetiştirilmesine vesile olacak bir şey değil. Tamamen ekonomik bir karar." dedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, yeni alınan döviz kararıyla ilgili açıklama yaptı.

Ülker Stadı'nda yapılan "Fenerbahçe Efsanesi Stadyum ve Müze Turu" sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Koç, döviz kararıyla ilgili soru üzerine, "Türk futbolunu etkileyeceği birçok unsur var. Bu, Türk futbolunun kalitesini artıracak veya öz kaynağından sporcu yetiştirilmesine vesile olacak bir şey değil. Tamamen ekonomik bir karar. İlerleyen zamanlarda hep beraber bu konuyu değerlendireceğiz." ifadelerini kullandı.

Kararı dün öğrendiklerini ve çok yeni bir unsur olduğunu belirten Koç, şunları kaydetti:

"YERLEŞİK DENİLDİĞİ ZAMAN, YABANCI FUTBOLCULARI KAPSAMIYOR"

"Mevzuatta 'Türkiye'de yerleşik' ifadesi yer alıyor. Futbolcularımız da bu tanıma giriyor. 30 gün içinde dövizle yapılan anlaşmaların liraya dönmesi emrediliyor. Futbolcuları kapsadığını düşünüyorum ama mevzuatla ilgili uzman arkadaşlarımın incelemesinden sonra konuşmamız daha doğru olur. İlk okuyuşta 'Türkiye'de yerleşik' dendiği zaman Türk futbolcuları kapsıyor, yabancı futbolcuları kapsamıyor."

Fenerbahçe,Ali Koç
14 Eylül 2018 Cuma 15:12YORUMLAR (100)
YÜKYEMİN: futbolda kalitemi kaldı. asgari ücreti bile haketmeyenler milyonlarca doları beğenmiyor.
ADINIZI YAZIN: Yabancı futbolcu gelmezmiş :) gelenlerde hep müzelerimizi kupalarla doldurdular zaten. ne geri kafalısınız arkadaş yaa
TAYFUR: Yabancı futbolcu gelmez yerli futbolcuda kabul etmez sporcu göçü yaşanır
MİSAFİR: Bence artık dışardan futbolcu gelmesin bizler yetiştirelim.kanayan yaramız bu
  • RASİM GÜMÜS : Dogru bi secomdir, bugün ts gs da alt yapidan veya türkiyeden transfer edilen türk futbolcularimiz son millimaclarda neler yapabilecegini gördük
Tüm 100 yorumu okumak için tıklayın