"Alkol Yasaklansın" Diyen Erkan Petekkaya'nın Restoranında Yasak İçki Satışı Yaptığı Ortaya Çıktı

"Alkol acilen yasaklansın" diyen oyuncu Erkan Petekkaya'nın sahibi olduğu restoranda, ruhsata aykırı içki satışı yapıldığı belirtildi.

06.01.2019 11:18 | Son Güncelleme: 06.01.2019 11:20

Oyuncu Erkan Petekkaya verdiği bir röportajda "'Acilen satışı yasaklansın' dediğiniz şey nedir" sorusuna "Alkol ve sigara" diye yanıt vermişti.

SAHİBİ OLDUĞU RESTORANDA ALKOL SATIŞI YAPILIYOR

Erkan Petekkaya'nın 2011 yılından bu yana, İstanbul Beykoz'da "Mest-Et" isimli restoranın sahibi ortaya çıkmış, restoranında alkol satışı yapıldığı belirtilmişti. Petekkaya'nın sahibi olduğu restoranın ruhsatı olmadığı iddiaları gündeme geldi.

'Alkol Yasaklansın' Diyen Erkan Petekkaya'nın Restoranında Ruhsata Aykırı İçki Satışı Yaptığı Ortaya Çıktı

CİMER'E YAPILAN İHBAR SONUCUNDA YETKİLİLER HAREKETE GEÇTİ

Bir vatandaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)'e başvurarak, Petekkaya'nın restoranının ruhsatı olup olmadığını sordu.

RUHSATA AYKIRI İÇKİ SATIŞI YAPILDIĞI TESPİT EDİLDİ

Odatv'de yer alan habere göre, CİMER'den gelen yanıtta Emniyet ekiplerinin restoranda inceleme yaptığı ve var olan ruhsatına aykırı olarak içki satışı yaptığının tespit edildiği belirtildi:

"Beykoz, Görele Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, 7/A-B kapı sayılı yerde ekiplerimize yapılan kontrolde Erkan PETEKKAYA Et Gıda San. Tic. Ltd. Şti. adı altında 26.06.2015 tarih ve 20150253 sayılı İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı ile faaliyet gösteren işyeri ilgilisine Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğünün 27.12.2018 tarih ve E. 2018122718395455092 sayılı yazılarına istinaden ruhsatına aykırı faaliyette bulunduğundan (kebapçı dükkanında açıkta içki satışı yaptığı) 073/016 Cilt ve Sayfa numaralı tespit tutanağının tanzim edilerek gerekli işlemin yapılması için Belediye Encümenine havalesi yapılmıştır. Bilgilerinize sunulur."

’Alkol Yasaklansın’ Diyen Erkan Petekkaya’nın Restoranında Yasak İçki Satışı Yaptığı Ortaya Çıktı
Yorumlar (38)
KAFA GÜZEL: ADAM DOĞRU DEMİŞ ASLINDA. ALKOL YASAKLANSIN YASAK OLARAK SATIŞI DEVAM ETSİN. KENDİSİYLE ÇELİŞMEMİŞ.
KUTLU: CİMERE YAZILAN HERŞEY YAPILIYOMU BİZLER NELER NELER YAZDIK HANİ NERDE DAHA BÜYÜK SORUNLAR VAR ÖNCE ONLARI HALLEDİN MİLLET İÇİMİŞ BİZENE AÇLIKTAN ÖLENLERE BAKIN SİZ
OSMAN ÖZDEMİR: adam ickiyi ruhsatli yada ruhsatsiz , zorlami satiyor. bu ülkede karayollarinin hemen kenarinda soförlere hergün icki satiliyor. yani simdi adami asalimmi, icmesin millet. yorumculara gelince . herkes dönüp kendi (mabaadina )baksin beyler. kimse sütten cikmis ak kasik degil sanirim. tamam olmasin , ama oluyor iste , hemde cokca oluyor bu ülkede!!!!