"Alkol Yasaklansın" Diyerek Tepki Çeken Erkan Petekkaya, O Sözlerine Açıklık Getirdi

Erkan Petekkaya, verdiği bir röportajda kullandığı "Acilen alkol ve sigaranın yasaklanması gerektiğini düşünüyorum." cümlelerine açıklık getirerek, "Ben o sözleri bir temenni olarak, aynı zamanda bir eş ve bir baba olarak söyledim. Ben bu alkol illetinden yeteri kadar çektim." dedi.

09.12.2018 18:55 | Son Güncelleme: 10.12.2018 00:43

Oyuncu Erkan Petekkaya, verdiği bir röportajda kullandığı "Acilen alkol ve sigaranın yasaklanması gerektiğini düşünüyorum" cümlelerine açıklık getirdi.

'Alkol Yasaklansın' Diyerek Tepki Çeken Erkan Petekka, O Sözlerin Açıklık Getirdi

"BEN ALKOLDEN ÇOK ÇEKTİM"

47 yaşındaki oyuncu Erkan Petekkaya verdiği bir röportajda, alkol ve sigaranın acilen yasaklanması gerektiği görüşünü dile getirmiş ve bu açıklamaları bir anda sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Petekkaya, Vakitsiz Horoz'a yaptığı özel açıklamada o sözlerin kendisinden çıktığını ancak yanlış anlaşıldığını söyledi. Oyuncu sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben o sözleri bir temenni olarak, aynı zamanda bir eş ve bir baba olarak söyledim. Ben bu alkol illetinden yeteri kadar çektim. Örnek olmamız gereken gençleri, alkolden ve sigaradan uzak tutmak için sarf ettiğim sözler sanki ben bağnazca alkole ve sigaraya karşıymışım da bu sözleri onun için söylemişim gibi algılandı. Nasıl ki savaşlar olmasın, dünyada çocuklar açlıktan ölmesin, herkes refah içinde yaşasın gibi temennilerimiz varsa benimki de öyle bir temenniydi aslında. Röportajı telefondan yaptı ve belki de 'Alkol ve sigaradan uzak durulsun' şeklinde söylemem gerekirdi. Böylesine insani bir cümleyi alıp içine siyaset ve dini katıp yorumların yapılmasına son derece üzüldüğümü belirtmek isterim."

'Alkol Yasaklansın' Diyerek Tepki Çeken Erkan Petekka, O Sözlerin Açıklık Getirdi
'Alkol Yasaklansın' Diyerek Tepki Çeken Erkan Petekka, O Sözlerin Açıklık Getirdi
’Alkol Yasaklansın’ Diyerek Tepki Çeken Erkan Petekkaya, O Sözlerine Açıklık Getirdi
Yorumlar (56)
HELAL OLSUN: Sanki kötü bişey söylemiş.amma abarttınız.ağzına sağlık iyi demiş.içmeseniz nolur yani ölürmüsünüz.içip içip bela oluyosunuz insanlara.ne ocaklar yıkılıyo ne canlar gidiyo
TOGİ: İçmesini bilmeyen hemen yasaklansın diyor adabı ile için o zaman arkadaşım bir ayyaş gibi değil
ADINIZI YAZINAHMET: yanlış bir söz söylemedin beyim, bizdeki alkol meraklılarının dine bakışı daima yamuktur. aldırma gitsin