Almanyalı Genç Kız Sakarya'da Müslüman Oldu

Almanya’da tanıştığı Türk ailesinin destekleri ile Sakarya’ya gelen 21 yaşındaki Juliet Meiser Gallet, Kuran-I Kerim’den çok etkilenerek Sakarya’da Müslüman oldu.

17.05.2015 10:19Almanyalı Genç Kız Sakarya'da Müslüman Oldu
Almanya'da tanıştığı Türk ailesinin destekleri ile Sakarya'ya gelen 21 yaşındaki Juliet Meiser Gallet, Kuran-I Kerim'den çok etkilenerek Sakarya'da Müslüman oldu.

Almanya vatandaşı olan 21 yaşındaki Juliet Meiser Gallet, ülkesinde tanıştığı Türk ailesiyle yakın ilişkiler kurması hayatının değişmesine neden oldu. İncil'i her okuduğunda birçok çelişkili ifadelerle karşılaştığını belirten Gallet daha sonra Kuran-ı Kerim'i araştırmaya karar verdi. Kuran-ı Kerimden çok etkilenen ve Almanya' da tanıştığı Türk ailesinin destekleri ile Sakarya'ya gelen Gallet, Sakarya İl Müftülüğü'nde Müftü Yardımcısı Haydar Bektaşoğlu tarafından yapılan İhtida töreni ile Müslüman olarak Cennet ismini aldı.

Cennet adını alan Alman vatandaşı ihtida törenin ardından gerçekleştirdiği açıklamada, "İncil'i her okuduğumda bir çok çelişkili ifadelerle karşılaşıyordum. Bu durum beni Kuran-I Kerim'i araştırmaya sevk etti. Araştırdığımda Kuran-ı Kerim'den çok etkilendim ve Müslüman olmaya karar verdim. Bu kararımı vermede Almanya da tanıştığım bir Türk ailesinin de çok katkısı var. Sakarya İl Müftülüğüne gelerek burada Müslüman oldum ve Cennet ismini aldım" dedi. - SAKARYA

Almanya, Sakarya, İncil, Kuran, Yerel

Kaynak: İHA

21.10.2019 08:02:15