Alper Potuk, maaşında yüzde 40 indirime gitti!

Fenerbahçe'nin deneyimli oyuncusu Alper Potuk, kendi talebi doğrultusunda maaşında yüzde 40 indirime gitti. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Bir oyuncunun sözleşmesinde yüzde 40 oranında bir indirimi kendi isteğiyle gerçekleştirmesi futbol dünyasında eşine az rastlanır bir olay." dedi.

19.08.2019 17:37 | Son Güncelleme: 19.08.2019 17:45

, takımın tecrübeli isimlerinden Alper Potuk'un maaşında indirime gitti. Fenerbahçe resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

" A takımı oyuncularımızdan Alper Potuk'un 31 Mayıs 2022'e kadar kulübümüzle olan mevcut sözleşmesi, kendi talebi üzerine ücretinde %40 oranında bir indirim yapılarak düzenlenmiştir. Sözleşmesinin süresi aynı kalmak koşulu ile, ücretinde kendi isteği ile %40'a varan ciddi bir oranda fedakarlık yapan oyuncumuz Alper Potuk'a, kulübümüze olan bu bağlılığı ve özverisi için teşekkür ediyoruz."

"EŞİNE AZ RASTLANIR BİR OLAY"

Ali Koç, "Alper Potuk, Fenerbahçe ailesine olan bağlığını bu büyük fedakarlıkla gösterdi. Bir oyuncunun sözleşme süresi aynı kalarak, daha önce yapılmış olan sözleşmesinde %40 oranında bir indirimi kendi isteğiyle gerçekleştirmesi futbol dünyasında eşine az rastlanır bir olay. Fenerbahçe ailesine kalpten bağlılığını gösteren Alper'e, bu örnek davranışı için tüm camiamız adına teşekkürlerimi iletiyorum. Umuyorum camiamızdan alacağı destekle futbol potansiyelini en iyi şekilde kullanarak bu sezonki şampiyonluk yolculuğumuza da önemli katkılarda bulunur." dedi.

"BÖYLE BİR DURUMA İLK DEFA RASTLIYORUM"

Comolli, "Bugüne kadar çalıştığım kulüpler ve oyuncular arasında böyle bir duruma ilk defa rastlıyorum. Bir oyuncu, daha 3 yıllık garanti sözleşmesi varken tüm alacaklarından %40 oranında vazgeçerek indirime gitmek istediğini yönetime iletiyor. Umuyorum bu sezon ortaya koyacağı saha içi performansı ile de şampiyonluk hedefimizin önemli bir parçası olacaktır." ifadelerini kullandı.

Alper Potuk, maaşında yüzde 40 indirime gitti!

Alper Potuk, Fenerbahçe, Futbol, Spor


HABER YORUMLARI
9.12.2019 04:42:35