14.05.2012 14:38

Altan Erkekli de "Uzun Hikaye"de!

Altan Erkekli de "Uzun Hikaye"de!

Usta oyuncu, filminde köklü bir ailenin çocuğu olarak haksızlıklara karşı mücadele veren "Emin Efendi" karakterini canlandırıyor.

Türkiye'nin en başarılı ve en sevilen oyuncularındanAltan Erkekli, kasaba kasaba gezen Bulgaryalı Ali ve ailesinin, aşkın, mutluluğun, bağlılığın naif hikayesini anlatan "Uzun Hikaye"ye konuk oldu! Usta oyuncu,Osman Sınav'ın geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çeken yeni filminde köklü bir ailenin çocuğu olarak haksızlıklara karşı mücadele veren "Emin Efendi" karakterini canlandırıyor.

ÇekimleriKütahya,Adapazarı,Altınoluk,Bursagibi farklı bölgelerde devam eden "Uzun Hikaye"; birçok oyuncuyu konuk ediyor.Güven Kıraç, Cihat Tamer, Cengiz Bozkurt,Mustafa Üstündağ, UfukKaraaligibi isimlerin ardından, usta oyuncu Altan Erkekli de "Uzun Hikaye"deki çekimlerini tamamladı.

Altan Erkekli, "Uzun Hikaye"yi her kesimden insanın, özellikle de günümüz gençlerinin izlemesi gerektiğini vurgularken; filmde dayanışmanın, ülke sevgisinin, aşkın harika bir senaryo ile işlendiğini belirtiyor. "Emin Efendi" karakterini canlandıran Erkekli, karakterinin temiz, namuslu, kasaba eşrafından, köklü bir ailenin çocuğu olan, haksızlıklara karşı mücadele veren biri olduğunun altını çiziyor.

Osman Sınav ileKenan İmirzalıoğlu'nun 10 yıla yakın zamandır hayata geçirmek istedikleri "Uzun Hikaye"; edebiyat dünyasının çok özel ve usta isimlerindenMustafa Kutlu'nun aynı adlı eserinden, son yılların öne çıkan önemli senaristlerinden Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırıldı.

Oldukça geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan "Uzun Hikaye"; projeyi onurlandıran usta oyuncular Altan Erkekli, Güven Kıraç,Zafer Algöz, Cihat Tamer,Mahir Günşıray,Mustafa Alabora, Şener Kökkaya, Osman Alkas, Cengiz Bozkurt, Mustafa Üstündağ, Sait Genay,Erkan Avcı, İsmail Hakkı Ürün, BoraKoçak, Ferdi Kurtuldu, Melih Çardak ve Ufuk Karaali ile de büyük yankı uyandıracak. Filmde bu usta isimlere, yine son dönem Türk sineması ve televizyonlarının genç ve başarılı oyuncularıTuğçe Kazaz,Ushan Çakır, Damla Sönmez, Taner Ölmez, Batuhan Karacakaya, Elif Atakan,Buğra Bahadırlı, Başak Kasacı,MeriçBenlioğlu, Taha Yusuf Tan, Fatima Betül Cordal ve daha birçok sürpriz isim eşlik ediyor.

Yapımcılığını Osman Sınav'a ait Sinegraf'ın, dağıtımını UIP'nin üstlendiği "Uzun Hikaye"; hikayesi, oyuncu kadrosu, müzikleri ve senaryosu ile gelecek sezonun en çok konuşulan filmlerinden biri olmaya aday…
Kaynak: Bültenler
Güven Kıraç,Osman Sınav,Emin Efendi,Altan Erkekli,Kültür Sanat,Güncel