Alternatif Sahne'de Ezgi Aktan üniversiteli gençleri büyüledi

21 Şubat Salı günü Pasaklı Kontes isimli tek kişilik gösteri ile perdelerini açan Alternatif Sahne'nin ikinci konuğu romantik repertuarı ile Ezgi Aktan oldu.

24.02.2017 10:08Alternatif Sahne'de Ezgi Aktan üniversiteli gençleri büyüledi


Süleymanpaşa Belediyesi'nin organize ettiği Alternatif Sahne günleri, tüm hızıyla sürüyor.

İkinci albümünü çıkarmaya hazırlanan Ezgi Aktan, gecede kendi şarkılarının yanı sıra Bülent Ortaçgil ve Jehan Barbur gibi usta isimlerin şarkılarını da yorumladı. Yaklaşık iki saat sahnede kalan Aktan, romantik şarkıları ile üniversiteli gençlerin ağırlıkta olduğu iki yüzden fazla seyirciyi kendinden geçirdi.

EŞKİNAT: "ALTERNATİF SAHNE TEKİRDAĞ'IN SAHNE İHTİYACINDAN DOĞDU"

Konser öncesi sahneye çıkarak bir konuşma yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, "Tekirdağ'ın ciddi bir sahne ve salon eksikliği var. Biz bu eksikliği bir nebze de olsa azaltabilmek için Alternatif Sahne'yi hayata geçirdik. Sizlerin tercih ve beğenilerine uygun bir program belirlemeye özen gösterdik. Umarız hoşunuza gider. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum," açıklamasında bulundu.

ŞEŞEN: "ALTERNATİF SAHNE SİZİN İÇİN VAR"

Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın ardından sahneye gelen ünlü sanatçı Burhan Şeşen de şöyle konuştu: "Alternatif Sahne, aslında sizlerin buraya çıkıp kendi gösterilerinizi, konserlerinizi sergilemeniz için oluşturuldu. Biz Mart sonuna kadar burada 12 etkinlikle sizlerle birlikte olacağız. Daha sonrasında siz bu sahnede konserlerinizi, oyunlarınızı, danslarınızı sergileyin istiyoruz. Sizlerin özgürce kendinizi ifade edebilmeniz için Alternatif Sahne var."

Konuşmaların ardından sahnede yerini alan Ezgi Aktan ve orkestrası, 2 saat boyunca farklı tarzı ile yorumladığı şarkıları seslendirdi. Konser sonunda Başkan Eşkinat Aktan'a teşekkür ederek çiçek takdim etti.
Süleymanpaşa Belediyesi'nin Değirmenaltı Mahallesi'nde bulunan Ahmet Erensoy Gençlik Merkezi'nde oluşturulan Alternatif Sahne'de Mart ayı sonuna kadar haftada iki etkinlik sergilenecek.


Bülent Ortaçgil, Ekrem Eşkinat, Jehan Barbur, Süleymanpaşa, Güncel

Kaynak: Bültenler

21.10.2019 16:10:11