Altunizade Acıbadem Hastanesi'nde skandal olay! Doktor hastaya kullanmaması gereken ilacı yazdı

Altunizade Acıbadem Hastanesi'nde bademcik ameliyatı olan hastaya başka bir rahatsızlığından dolayı kullanmaması gereken bir ağrı kesici yazıldı. Durumu doktora bildirmek için hastaneyi arayan hasta yakınlarına ameliyat öncesi gösterilen ilgi ve alaka, taburcu olduktan sonra gösterilmedi. Ödemeyi alan kurum, adeta sorumluluğu bitmiş gibi davrandı.

07.10.2019 16:17

Altunizade Acıbadem Hastanesi'nde bademcik rahatsızlığı nedeniyle ameliyat olan bir hasta, aradan 3 gün geçmiş olmasına rağmen ağrılarından bir türlü kurtulamadı. Üstüne üstelik doktor, hastanın başka bir rahatsızlığından dolayı kullanmaması gereken bir ağrı kesici yazdı. Durumu doktora bildirmek için hastane ile iletişim kurmaya çalışan hasta yakınlarına hiçbir şekilde bilgilendirme yapılmadı.

YAZILMAMASI GEREKEN AĞRI KESİCİYİ YAZDI

Glukoz 6-Fosfat Dehidrogenaz Eksikliği (G6PD) de bulunan, S.T. isimli hasta 3 Ekim Perşembe günü bademcik rahatsızlığı nedeniyle Altunizade Acıbadem Hastanesi'nde ameliyat oldu. Doktor S.T.'ye ağrı kesici olarak G6PD hastalarının kullanmaması gereken Novalgin'i yazdı. Ameliyat sonrası hasta ağrılarından bir türlü kurtulamadı.

HASTA YAKINLARINA GEREKLİ BİLDİRİM YAPILMADI

S.T.'nin yakınları aradan 3 gün geçmiş olmasına rağmen ağrıların dinmemesi ve ağrı kesici olarak G6PD hastalarının kullanmaması gereken Novalgin'in yazılmış olmasıyla ilgili, bilgi almak için hastaneyi arayarak doktorla iletişim kurmak istedi. Ancak ameliyat öncesi gereken ilgi ve alakayı fazlasıyla gösteren Altunizade Acıbadem Hastanesi çalışanları, ödeme yapıldıktan sonra taburcu edilen hasta için gerekli ilgi ve alakayı göstermedi. Gün içinde defalarca hastaneyi arayarak doktordan bilgi almak isteyen hasta yakınlarına geri dönüş yapılmadı.

Altunizade Acıbadem Hastanesi'nde skandal olay! Doktor hastaya kullanmaması gereken ilacı yazdı

Acıbadem, Sağlık, Ekonomi, Güncel

YORUMLAR(19)
NSRN:ameliyat öncesi enaz üç ayrı form dolduruyorsunuz. Devamlı kullanılan ilaçlar, alerjileriniz, geçirmiş olduğunuz hastalıklar, ameliyatlar vs. tarihleriyle soruluyor. Eksik bilgilendirmelerden dr. hastane nasıl sorumlu tutulabilir. Hastaneden çıktıktan iki gün sonra telefonla aranıp alınan hizmetten şikayetiniz var mı diye soruluyorve konuşmalar kaydediliyor. Hastaların ve hasta yakınlarının daha bilinçli olması gerekiyor.
OTEL:Bu hastane değil ey halkım bu 5 yıldızlı otel. Uyanın artık!
MURTAZA:özel hastanelerin tamamı mali ve yürütülen yöntemler olmak üzere devlet yetkilileri tarafından incelenmeli vatandaşı yolunmaya hazır kaz gibi yolmalarına müsade edilmemeli burnun aksa gereği olmayan kan testleri röntgen vs gibi paranızı sömürecek işlemleri çok yapıyorlar vatandaşı sağlık üzerinden dolandırıyorlar
XMEN:Sağlık sisteminde herkes birer müşteridir. Paran varsa hizmet alırsın yoksa sürünürsün. Bunlar da paralarını almış göndermişler. Duygusal davranmamışlar.
FENERBAHÇELİ ŞAHİN:Ben 20 yaşında oldum tam 1 ay çektim yahu ne 3 günü ne yemek yiyebiliyorsun ne su içebiliyorsun yutkunmak bile zulüm
SAÇMALIK:haber mi bu şimdi?
XX:devlet hastanelerinde hergün yaşanıyor bu olay paralı olanınki mi haber?
FİKO:doğru diyon fatih terim ali koç haberleri daha çok ilgi çekiyor arada birde güncel hayatta neler oluyor ona bakalım idare et
MEHMET:hemde en önemli haber insan sağlığı ile ilgili yarın seninde başına gelir şeyma ile hanife asıl boş haberler
OKUYUCU:tek taraflı bir haber olmuş. Gerçekten yaşandı mı acaba?
Tüm 19 yorumu okumak için tıklayın
14.10.2019 18:13:00