15 Mart 2019, 14:39

Fuhuş Operasyonunda Yakalanan Kadında Frengi Hastalığı Tespit Edildi

Amasya'da Misafir' adı verilen fuhuş operasyonunda gözaltına alınan kadınlardan birinde cinsel yolla bulaşan frengi hastalığı tespit edildi.

Amasya'nın Merzifon ilçesinde, 'Misafir' adı verilen fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 19 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

GÖZALTINA ALINANLAR ARASINDA MEMUR VE ESNAFLAR DA VAR

Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ile Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, fuhuş yaptırıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Ekipler, 'Misafir' adı verilen operasyonda 11 farklı adrese eş zamanlı baskın yaptı. Operasyonda aralarında 7 yabancı uyruklu kadın ile memur ve esnafların da yer aldığı 19 kişi gözaltına alındı.

KADINLARDAN BİRİNDE 'FRENGİ' HASTALIĞI TESPİT EDİLDİ

Türkiye'ye yasa dışı yollardan girdiği belirlenen Azerbaycan, Kırgızistan, Gürcistan ve Özbekistan uyruklu kadınlar, sağlık kontrolü için Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Kontrollerde, bir kadında cinsel yolla bulaşan 'frengi' hastalığı tespit edildi.

7 ŞÜPHELİNİN İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 12'si savcılık tarafından serbest bırakılırken, 7 şüphelinin işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Gözaltına alınanlar adliyeye böyle getirildi;

Merzifon, Amasya, 3. Sayfa, Güncel
Kaynak: DHAYORUMLAR (8)
SEVDA: Ev hanımlarıda sokağa çıkarken süslenip, püsleneceklerine, dedikodu, vır vır ve dırdır ile vakit geçireceklerine bakımlı olsunlar, evde sadece eşleri için süslenip makyaj yapsınlar çekici olsunlarki kocaları mutluluğu dışarıda aramasınlar. Doğru olanı yazdığım için bana tepki olabilir ama bayan olamamız doğruları söylemeye engel değildir.
" OĞLUM PARALARI SIFIRLADIN MI ?...": Uzak durun yoksa ağlarsınız , hayatınız kararır .
EMEKÇİ: otellerde çooook kadın var,belediye bunu biliyor,emniyet biliyor,jandarma biliyorrr,otel sahipleri bu saydıklarımı bir şekil memnun edip gönderiyor.
MAHSUBN: bende yandım o zaman :(
FİKRET : Çoluğun, çoçuğun hakn alp bunlara yedirmek Allahın emri bu?