Haber, Son Dakika, Haberler

Amasya: TOKİ Konutlarına Büyük İlgi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Tarafından Amasya'da Yapımına Başlanılan 274 Adet Konut İçin Başvuruların İlk Gününde Öğlene Kadar 52 Kişi Müracaat Etti.

03.10.2006 13:41 | Son Güncelleme: 03.10.2006 13:41
Amasya: TOKİ Konutlarına Büyük İlgi
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Amasya'da yapımına başlanılan 274 adet konut için başvuruların ilk gününde öğlene kadar 52 kişi müracaat etti.

Küp Deresi mevkiinde inşaatına başlanılan ve TOKİ tarafından yapılan 274 adet konutun 137 metrekare büyüklüğünde 3 oda bir salondan oluşan dairelerinin satış tarihinin ilk gününde Ziraat Bankası şubesine öğlene kadar 52 kişinin başvuruda bulunduğunu belirten Belediye Başkanı İsmet Özarslan, vatandaşların bilgi alışverişinde bulunmaları için belediye binasının girişinde 3 görevlinin çalıştığı TOKİ Danışma Bürosu kurduklarını söyledi.

TOKİ Danışma Bürosu'nda alt gelir grubu için yapılan konutların sözleşmesini de imzalayan Başkan Özarslan, bu grubun müracaatlarının 9 Ekim tarihinde belediyeye yapılacağını ve satışı da belediyenin yapacağını ifade etti.

176 konutluk alt gelir grubunda ise müracaatçılardan T.C. vatandaşı olunması, Amasya sınırları içerisinde en az 3 yıldır ikamet ediyor olması, TOKİ'den konut satın almamış olması ve konut kredisi kullanmamış olması, 30 yaş üzerinde olması, aylık hane halkı gelirinin en fazla net 765 YTL olması şartları aranırken, bu şartlara uygun olanların şehit aileleri, maluller, dul ve yetimler, İstiklal Savası gazisi, Kore, Kıbrıs ve vatan hizmet gazileri ve diğer alıcı adaylarının 3 kategoride değerlendirilecekleri, bir hane halkı adına bir adet başvuru yapılacağı bildirildi.

Kaynak: İHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Haberler ›› Güncel ››Amasya: TOKİ Konutlarına Büyük İlgi - Haberler