Amatör Spor Haftası Etkinlikleri

Amatör Spor Haftası etkinlikleri bugün valilik önündeki Atatürk anıtına çelenk konulması ile başladı.

Amatör Spor Haftası Etkinlikleri
10.10.2017 12:55 | Son Güncelleme: 10.10.2017 12:55
Amatör Spor Haftası etkinlikleri bugün valilik önündeki Atatürk anıtına çelenk konulması ile başladı.

Düzenlenen tören sonrası kısa bir açıklama yapan Trabzon Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Birdal Öztürk, ASKF ile ortaklaşa düzenledikleri etkinlik kapsamında asıl amacın spor yoluyla düzenli fiziksel aktiviteleri özendirmek ve içlerinde yetenekli olanların spora kazandırmak olduğunu söyledi. Öztürk "Sağlıklı bir nesil için değişik organizasyonlarla insanlarımızı spora teşvik etme konusunda herkesin büyük sorumluluğu vardır. Spora katılımın üst seviyede sağlanması için sürekli yeni projeler üretmeliyiz. Spor bilincinin artması yönünde olumlu gelişmeler olduğunu gözlemliyoruz" dedi.

ASKF Trabzon Şubesi Başkanı Cahit Erdem de, "Hedefimiz, sağlıklı günler ve sağlıklı nesil için gençleri spor alanına çekmek, kötü alışkanlıkları engellemek" diye konuştu.

Hafta boyunca il ve ilçe tertip komitelerince hazırlanan programlar doğrultusunda çeşitli spor branşlarında yaş gruplarına göre minik, yıldız, genç, büyük ve veteran kategorilerinde faaliyetler gerçekleştirilecek. Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri, 16 Ekim Pazartesi günü düzenlenecek olan törenle dağıtılacak. Ayrıca, 'Amatör Sporda Farkındalık Eğitimi' ve 'Sporcu Yaralanmalı' konulu panel düzenlenecek.

Hafta boyunca etkinliklere katılacak genç ve çocuklar hem fiziksel aktivite yapacak, hem eğlenip tecrübe kazanacak, hem de aralarında yetenekli olanlar tespit edilerek spora kazandırılacak. Hafta boyunca ayrıca veteranlar da yarışlara katılacak, sağlıklı günler için sporla buluşturulacak. - TRABZON

Kaynak: İHA

Etiketler: Trabzon, Spor, Haber
Haberler››Spor››Amatör Spor Haftası Etkinlikleri - Spor