06 Eylül 2018, 10:20

3. Nesil Kahvecilik Hem Tüketiciye Hem Yatırımcıya Keyif Veriyor!

3. nesil kahveciliğin iddialı markalarından Coffee Gutta, kendi bünyesinde ve franshise vererek açtığı yeni şubelerle, lezzet ağını genişletmeye devam ediyor.

Dünyanın farklı bölgelerinden özenle seçilmiş kahve çekirdeklerinden, özel demleme yöntemleriyle hazırlanan yoğun aromalı kahvelerin, lezzetiyle ve sunumuyla öne çıktığı 3. nesil kahvecilik, kahve tutkunları arasında yaygınlaşmaya, kendine yeni tiryakiler bulmaya devam ediyor.

2018'in son çeyreğinde yapacağı uluslararası ortaklıklar ile yeni yapacağı yatırımlara hazırlanan Coffee Gutta'nın Genel Müdürü Kamber Çal, 3. nesil kahvecilik ile kahve tiryakilerinin gerçek kahve lezzetine kavuştuklarına, kahve sever yatırımcılar için de keyifli bir yatırım alanı oluştuğuna dikkat çekiyor. Asıl mesleği eczacılık olan ancak kahveye olan tutkusuyla Coffee Gutta markasını yaratan Çal, içmekten keyif aldığı kalitesinde iddialı olduğu kahveleriyle 3. nesil kahveciliğin önde gelen markalarından biri olmayı hedefliyor.

Coffee Gutta'da demlenen kahvelerin çekirdeklerinin, dünyada kahveleriyle ünlü bölgelerden seçildiğini, özel demleme yöntemleriyle hazırlandığını ve en lezzetle haliyle kahve severlere sunulduğunu anlatan Çal şöyle devam ediyor: "Coffee Gutta olarak mağaza sayımızı planlı bir şekilde arttırmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde, kahve sektöründe öngörülen yüzde 100'lük büyüme içerisinde önemli paya sahip, en yaygın kahve markalarından biri olmayı hedefliyoruz. Gerek kendi açacağımız gerek franschise vereceğimiz şubelerimizle Türkiye'nin pek çok bölgesinde kahve tiryakilerini gerçek kahve lezzetiyle tanıştırmayı planlıyoruz. 2019 yılında da Anadolu yakasında yeni şubeler açmayı ve franchise vermeyi hedefliyoruz."

Kaynak: Bültenler