08 Kasım 2017, 17:53

AK Parti İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati: Emperyalizmin ve Emperyalistlerin İki Yüzlülüğü,...

- AK Parti İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati: "Emperyalizmin ve emperyalistlerin iki yüzlülüğü, Müslümanları nasıl gördüğünü bu deklarasyonda açıkça ortaya konuldu" "Sadece söylemler üzerinden değil, bunların özellikle simüle edilerek, eğitim camiasında tartışılması ve bu çerçevede...

- AK Parti İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati: "Emperyalizmin ve emperyalistlerin iki yüzlülüğü, Müslümanları nasıl gördüğünü bu deklarasyonda açıkça ortaya konuldu"
"Sadece söylemler üzerinden değil, bunların özellikle simüle edilerek, eğitim camiasında tartışılması ve bu çerçevede yol haritasının daha net bir şekilde çizilmesi bizi de rahatlatacaktır"ANKARA - AK Parti İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati," Emperyalizmin ve emperyalistlerin iki yüzlülüğü, Müslümanları nasıl gördüğünün bu deklarasyonda açıkça ortaya konuldu" dedi.
AK Parti'li Nebati, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Nebati, TEOG yerine getirilecek sistem ile ilgili, olarak Milli Eğitim Bakanlığının, yeni sistemin yararları konusunda kamuoyunu bilgilendirmesinin çok daha uygun olacağını söyleyerek, "Sadece söylemler üzerinden değil, bunların özellikle simüle edilerek, eğitim camiasında tartışılması ve bu çerçevede yol haritasının daha net bir şekilde çizilmesi bizi de rahatlatacaktır" ifadelerini kullandı.
'Bir veli olarak yeni sistemden memnun musunuz' sorusuna Nebati, "Bunları hep beraber yaşayacağız, göreceğiz. Yani sistemin artık oturması lazım, çok açık bir şekilde" şeklinde cevap verdi.
Nebati, Balfour Deklerasyonu'nun yayınlanmasının 100. yılına girildiğini hatırlatarak, "Emperyalizmin ve emperyalistlerin iki yüzlülüğü, Müslümanları nasıl gördüğünün bu deklarasyonda açıkça ortaya konuldu. Emperyalistler, kendi baş edemedikleri Yahudi sorununu, Müslümanların başına sararak, Yahudileri 2 bin yıldır var olmadıkları bir coğrafyada hak sahibiymiş gibi gösterip Filistin'e tekrar göndermek üzere bir operasyonu gerçekleştirmişlerdir. Böylece Müslüman dünyanın kalbine bir nifak unsuru sokarak, bölgeyi sömürmeyi sürdürmek üzere Müslümanlar arasında olası bir birliği, yeni kurulacak Yahudi devleti vasıtasıyla sürekli olarak sabote etmeyi planlamışlardır.
Kaynak: İHA