09 Kasım 2017, 16:43

Atatürk'ün Ebediyete İntikalinin 79. Yılı

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar ve Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar ve Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Çınar, mesajında, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde milletçe sevgi ve saygı ile andıklarını ifade etti.Büyük Önder Atatürk'ün, milleti ile birlikte başlattığı kurtuluş mücadelesinde büyük bir zafer kazanarak Türk ulusunun kötüye giden yazgısını değiştiren, gerçekleştirdiği devrimlerle çağdaş bir devlet ve cumhuriyet armağan eden bir lider olduğunu aktaran Çınar, şunları kaydetti: "Yaşamı, düşünceleri, tarihe mal olmuş başarılarıyla tüm dünyanın takdir ve saygısını kazanmış, bağımsızlığımızın, ulusal birlik ve beraberliğimizin simgesi, geleceğimizi her zaman aydınlatacak bir ışık kaynağıdır. Türk Milleti, Atatürk'ü her zaman gönlünde yaşatacak, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeye devam edecek, milletimiz büyük bedeller ödenerek kurulan ve bizlere emanet edilen cumhuriyete ve bağımsızlığımıza sonsuza dek sahip çıkarak, bunun hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu asla unutmayacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz."Zonguldak Belediye Başkanı Akdemir ise, Atatürk'ün temel felsefesinin Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak olduğunu anımsattı.Akdemir, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Kahraman ulusumuzla baştan, yepyeni bir devlet kurarak bizlere emanet eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, fikirleri, başarıları, eserleri ve de kılavuz edinmemiz için geride bıraktığı ilke ve devrimleriyle, birleştirici-bütünleştirici yapısı, en önemli bilimi kılavuz edinmiş öngörüsü ile hiç ölmeyecek bir devlet adamı olarak dünya liderleri arasındaki hak ettiği seçkin yerini almıştır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyet başta olmak üzere, tüm başarıları kendisine değil, Türk milletine mal ederek her zaman öncü ve örnek olmuştur. Atatürk'ün, bağımsızlık savaşı sonrası kurduğu ve bizlere emanet ettiği cumhuriyeti yüceltmek, daima ileri noktalara taşımak ve evrensel normlara uygun demokrasi ile taçlandırmak, Mustafa Kemal Atatürk'e karşı en büyük görevimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle Büyük lider Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 79'uncu yıl dönümü olan bugünde, bir kez daha minnet, saygı ve şükranla anıyorum."
Kaynak: AA