12 Eylül 2018, 16:06

Erdoğan ile Türkiye'nin Kaderinin Birleştiğini Söyleyen Sedat Peker: Devrimcileri Kendime Daha Yakın Gördüm

Erdoğan ile Türkiye'nin kaderinin birleştiğini söyleyen Sedat Peker, ailesindeki tek solcunun babası olduğunu vurguladı ve ''Ben oradaki devrimcileri kendime daha yakın gördüm." dedi.

Başkan Erdoğan'ı desteklediği algısının yanlış olduğunu söyleyen Sedat Peker, ailesindeki tek solcunun babası olduğunu vurguladı. Peker, ''Franco'nun askerleriyle hiçbir zaman kendimi aynı hissiyat içerisinde hissetmedim. Ben oradaki devrimcileri kendime daha yakın gördüm."

Best FM'de katıldığı radyo programında konuşan Peker, "Barış için atılan her adım önemlidir. Barış için, toplumsal uzlaşı için verilen her mücadele söylenen her söz çok değerlidir. Hatta ben çocukluğumdan beri söylerim. Barış için kim mücadele ediyorsa onlar Allah'ın en sevdiği kullarıdır" ifadesini kullandı.

"CUMHURBAŞKANI İLE TÜRKİYE'NİN KADERİ BİRLİKTE DEVAM EDİYOR"

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye'nin kaderinin birleştiğine dikkat çeken Peker, "Ben sayın Cumhurbaşkanı'na destek vermiyorum. Ben Türkiye Cumhuriyeti devletine ve şanlı Türk milletine destek veriyorum. Cezaevinden çıktığımda aynı gün Rize mitingi yaparken bir sene sonrasında hep aynı şeyi söyledim. Recep Tayyip Erdoğan'ın kaderi ile Türkiye Cumhuriyetinin kaderi birlikte devam etmektedir. Recep Tayyip Erdoğan'a diz çöktürürlerse Türkiye Cumhuriyeti Devletine diz çöktürecekler dedim. O sebeple Tayyip Erdoğan'ı seversiniz, sevmezsiniz hatta nefret edersiniz bu hiç önemli değil. Ancak onu korumayla mükellefsiniz. Eğer kendinizi yurtsever olarak tanımlıyorsanız. Eğer kendinizi vatansever olarak tanımlıyorsanız her ne olursa olsun sayın Cumhurbaşkanını muhafaza etmek zorundasınız." diye konuştu.

Ailesindeki tek solcunun babası olduğunu söyleyen Peker, kendisini hiçbir zaman sağcı olarak nitelendirmediğini belirterek, şöyle devam etti:

''DEVRİMCİLERİ KENDİME DAHA YAKIN GÖRDÜM''

"Ben devletini seven, milletini seven herkesi severim. 'Çanlar Kimin İçin Çalıyor' kitabını okuduğunuz zaman ben Franco'nun askerleriyle hiçbir zaman kendimi aynı hissiyat içerisinde hissetmedim. Ben oradaki devrimcileri kendime daha yakın gördüm."

''SOSYAL DEMOKRASİYİ SAVUNAN YAZARLARI KEYİFLE OKUYORUM''

CHP'yi eleştiren Peker, "Gerçek sosyal demokrasiyi savunan yazarlar var. Çok değerli insanlar var. Onların yazılarını da çok keyifli her gün okuyorum ama Cumhuriyet Halk Partisi'nin son zamanlarda özellikle mesela cezaevine giren milletvekilleri var. Eren (Erdem) Bey diyor ki; 'FETÖ ile ilgili MİT tırları dosyasını bana Bülent Tezcan verdi' diyor. CHP'nin genel başkan yardımcısı yani… Bunu söyleyen kendi milletvekilleri. O zaman insanın kafasında birçok soru işareti oluyor." diye konuştu.