08 Kasım 2017, 15:41

Kadıköy'de Dehşet! Beton Mikserinin Pompası Patladı, İşçileri Vinçle Çıkardılar

Kadıköy'de inşaatın temeline beton atarken beton mikserinin pompası patladı. Beton mikserinin aktarma hortumlarını tutan 2 işçi yaralanınca, temelden vinçle yukarı çıkarıldı.

İstanbul Kadıköy'de bir inşaat çalışması sırasında beton aktarma mikserinin pompası patladı. Patlamada yarlanan 2 işçi, inşaatın temelinden vinçle yukarı çekilerek hastaneye kaldırıldı.

BETON MİKSERİNİN POMPASI PATLADI

Olay, Kadıköy Caddebostan Cemil Topuzlu Caddesi üzerinde bir inşaat çalışması sırasında meydana geldi. İddiaya göre, inşaatın temeline beton atarken beton mikserinin pompası patladı. Bu sırada beton mikserinin aktarma hortumlarını tutan Yunus Dağ ve Emrumiye Dağ isimli 2 işçi patlamada yaralandı. Patlamanın hemen ardından olay yerine itfaiye ve ambulans ekipleri gönderildi.

İŞÇİLER VİNÇLE ÇIKARILDI

İtfaiye ekipleri yaralanan işçileri inşaatın temelinden çıkarmak için çalışma başlattı. Yaralanan işçiler itfaiye ekiplerince vinçle yukarı çıkarıldı.

"HORTUMUN UCUNDAN TUTARLARKEN PATLADI"

Çalışmalar sırasında olay yerinde bulunan işçiler patlamanın beton mikserinin pompasından kaynaklandığını ileri sürdü. İşçiler, "Temele beton dökülüyordu. İşçiler o anda hortumun ucundan tutuyordu. Patlama olunca yaralandılar" dedi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR