19 Eylül 2018, 10:54

Cinsel Gücü Artırıcı Hap Satan Çete, Facebook'tan Aldıkları Kadın Fotoğraflarını Kullanmış

Ankara'da kurdukları çağrı merkezi üzerinden kaçak yollarla getirdikleri cinsel gücü artırıcı hapları satan çetenin Facebook'tan aldıkları başlarına ait fotoğrafları kullandıkları ortaya çıktı.

Ankara'da polis ekipleri, yurda kaçak yollarla cinsel gücü artırıcı hap getiren ve bunları çağrı merkezi üzerinden satışa sunanlara yönelik düzenlediği operasyonda 15 kişiyi gözaltına aldı. Çağrı merkezi çalışanlarının, sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan başka kadınlara ait fotoğrafları alıp, kendi fotoğrafları gibi müşterilere gönderdiği ortaya çıktı.

ÇAĞRI MERKEZİ ÜZERİNDEN PİYASAYA SÜRDÜLER

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı istihbari çalışmalar sonucu, O.N.D. ile H.K.'nın yasa dışı yollarla ülkeye cinsel gücü artırıcı hap getirdiği ve bunları çağrı merkezi üzerinden piyasaya sürdüğü tespit edildi.

İHBARI ALAN EKİPLER HAREKETE GEÇTİ

Harekete geçen ekipler, Kızılay Menekşe Sokak'ta bulunan çağrı merkezine operasyon düzenledi. Operasyonda O.N.D. ve H.K. ile birlikte 13 kadın çalışan gözaltına alındı.

FACEBOOK'TAN ALDIKLARI FOTOĞRAFLARI KULLANMIŞLAR

Merkezde yapılan aramada, kaçak olduğu tespit edilen cinsel içerikli ürünler ele geçirildi. Müşterilere gönderilmek için hazırlanan kargo paketlerinin içinde kadın fotoğrafları bulundu. Çalışanların, paketler içindeki başkalarına ait fotoğrafları sosyal paylaşım sitesi 'Facebook'tan aldığı ve bu fotoğrafları telefonda konuştukları kişilere kendilerine ait gibi ürünlerle birlikte gönderdiği tespit edildi.

GÖZALTINA ALINAN 13 KADIN SERBEST KALDI

Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 13 kadın çalışan savcılık tarafından serbest bırakıldı. Mahkemeye çıkarılan O.N.D ve H.K. da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

YORUMLAR (8)
BÖYLE DEVAM: Taciz yap serbest tecavüz yap serbest magandalık yap serbest biri bana anlatsın bu ülkede neye ceza var yazıklar olsun
7 0
  • 07 : HAKKINI ARAYAN DEĞİL, İÇ YÜZÜNÜ BİLMİYORSANIZ YANLIŞ ALGIYA SEBEBİYET VERMEYECEKSİNİZ. O İŞÇİLER MAŞA, ONLARA BUNU PARA KARŞILINDA YAPTIRAN KİŞİLER ORTAYA ÇIKTI. YAKIN ZAMANDA MEDYADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. . . HLY HAK KELİMESİNDEN BAHSEDERKEN 79 MİLYON 999 BİN 999 KİŞİNİN HAKKINA GİRMEYİNİZ!
    2 2
  • HLY : Hakkını arayan 24 işçi tutuklandı mesela
    8 4
GÖK: Enayiler olmasa uyanıklar nasıl geçinecek
8 0
ZRRRRRRT: Padişahım çok yaşa diye bağırmışlar serbest bırakmış kadınları
4 6
PESSSS VALLAHİ: Birde baslarinda esarp var Bunlarda musluman olacak ha Ne gunlere kaldik
16 0
TURAN: Kusura bakmayın da siz sadece başınızı kapatmayı müslümanlık sanmışsınız. Müslüman insan böyle işlere kalkışır mı? Önce düşman kim belliydi. Şimdi hepsi aramıza karışmış, kimin ne olduğu belli değil ülkede. . .
16 0
KONYALI: face öle fotograf atılırsa cıplak halde kullanırlar
7 2
WWWWWWWW: Bir daha yapsın diye birakmislar
3 0
FENEVLİ: SERBEST KALCAKLARSA NEDEN TUTUKLADINIZ?
16 0