08 Kasım 2017, 14:51

Çevre Dostu Otobüslerin Rengini Manisalılar Belirleyecek

Kent içi ulaşımda modern sistemleri hayata geçirmek için çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, çevre dostu elektrikli otobüslerin rengini Manisalılara soruyor.

Belediyenin internet sitesine giren vatandaşlar ankete katılarak kırmızı, sarı, mavi ve yeşil renkler arasında seçim yapabilecek. Anketin sonucu otobüslerin rengini belirleyecek.

SESLENDİRME METNİ

Manisa'da hizmet verecek olan çevre dostu elektrikli otobüslerin rengini Manisa belirliyor. Önümüzdeki yıl içerisinde şehir içerisinde hizmet verecek olan modern otobüslerin rengini seçmek isteyen Manisalıların tek yapması gereken, Büyükşehir Belediyesinin internet sitesine girerek anketi yanıtlamak. Ankete kırmızı, sarı, mavi ve yeşil renkleri yer alıyor.

Belirlenen güzergâhlarda hizmet verecek olan çevre dostu elektrikli otobüslerin renk seçimini Manisalılara bıraktıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Halkımız hangi rengi tercih ederse, yeni otobüslerimiz o renk olacak. Otobüslerin rengini halkımızın tercihine bırakıyoruz. Çıkacak anket sonuçlarına göre rengi belirlenecek olan elektrikli otobüslerimiz, 2018 yılı içerisinde Manisa caddelerinde halkımızın hizmetine sunulacak" dedi.

Önümüzdeki yıldan itibaren hizmete başlaması planlanan elektrikli otobüsler OSB işçilerine de hizmet verecek. İlk etapta üç bin işçiyi OSB'ye taşımayı planlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde yaşanan servis yoğunluğunun da önüne geçmeyi planlıyor.