11 Aralık 2018, 07:39

Denize Düşen Emekli Doktorun Son Sözü: Kendi Canınızı Kurtarın

Antalya'da balık tutmak için indiği falezlerde dalgalara kapılarak denize düşen emekli doktor, kendisini kurtarmaya çalışan arkadaşlarına "Beni bırakın, kendi canınızı kurtarın" dedikten sonra hayatını kaybetti.

Antalya'da, amatör balıkçı emekli doktor Hasan Şişli (76), balık tutmak için indiği falezlerde dalgalara kapılarak denize düştü. Elinden oltasını bırakmayan Şişli, kendisini kurtarmaya çalışan arkadaşlarına "Beni bırakın, kendi canınızı kurtarın" dedikten sonra kayalıklara çarparak hayatını kaybetti.

ARKADAŞLARI YARDIM ETMEK İSTEDİ

Olay, saat 16.00 sıralarında Muratpaşa ilçesi Şirinyalı Mahallesi'nde meydana geldi. Balık tutmak için falezlere giden Hasan Şişli, dalgalara kapılarak denize düştü. Suda batıp çıkmasına rağmen elinden oltasını bırakmayan Şişli'ye kayalıkların üzerinde balık tutan arkadaşı Eyüp Kırıcı ve diğer amatör balıkçılar yardım etmek istedi. Balıkçılar, Şişli'nin elindeki oltanın kamışını tutarak kayalıklara doğru çekti. Ancak Şişli'yi kayalıklara çıkaramayan Kırıcı, polisi arayarak yardım istedi. Tüm uğraşlara rağmen suyun içinden çıkarılamayan Şişli, Kırıcı'ya, "Beni bırakın, siz kendinizi kurtarın" diye seslendi, ardından gözden kayboldu.

KAYALIKLARIN ARASINDA CESEDİ BULUNDU

Bir süre sonra olay yerine gelen deniz polisi, kayalıklar arasında Hasan Şişli'nin cansız bedenine ulaştı. Şişli'nin cenazesi polis ve itfaiye ekipleri tarafından bulunduğu yerden çıkartıldı. Polis ekipleri, Şişli'nin çantasındaki cep telefonundan yakınlarına ulaştı ancak yaşamını yitirdiğini söyleyemedi. Adresi veren polis, "Önemli bir konu var gelir misiniz" dedi. Şişli'nin cenazesi incelemelerden sonra otopsi işlemleri için Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi.

GÖRGÜ TANIKLARI ANLATTI

Amatör balıkçı Eyüp Kırıcı, farklı noktalarda balık tuttuklarını belirterek, "Bir baktım dalga denize düşürmüş. Yanımdaki arkadaşımla bulunduğu yere koştuk. Elimizde bulunan kamışla kayanın üzerine doğru çekmeye çalıştık. Bir bölümü kayanın üzerindeydi. Bize 'Beni bırakın, kendi canınızı kurtarın' dedi. Kurtaramadık. Çok üzgünüz" diye konuştu.

YORUMLAR (26)
......: denize düşende yada panik-tehlike halinde insandaki içgüdü kendini kurtarmaya yöneliktir, büyük adam o halde bırakın kendinizi kurtarın diyor, Allah rahmet etsin. .
1 0
KAAN: GARİP GELDİK GARİP GİDİYORUZ DÜNYADAN HAYAT GERÇEKTENDE ZOR VE ÇOK ACI ZEVK ALABİLİRSEN AL NEYSE ŞÜKÜR ETMEKTEN BAŞKA YAPACAK BİŞEY YOK BİÇİLEN ROLÜ YAŞIYORSUN
4 0
...: Ölümle BİLE alay edenler e yazıklar olsun Allah rahmet eylesin
6 0
İSRAİLOĞLU: bende amatör olta balıkçısıyım helal olsun güzel bir ölüm aşkı uğruna ölmek derler buna çok severim balık tutmayı acaip zevkli bir olay bu. tavsiye ederim herkez böyle ölebilse keşke. mikemmel anlatmaya gerek yok yaşanır tavsiye ediyorum hemde şiddetle.
0 39
 • FM : tavsıye edecegıne kendın yap aynısını
  3 2
 • İSRAİLOĞLUNA CEVAP : şu kadar üşenmeyip ''zırvalayana'' kadar Allah rahmet eylesin deseydin sadece keşke, ölümle bile dalga geçmişsin , yazık sana. .
  27 1
 • SAHİN : mall israilli
  12 0
HAYATİ AR: Allah rahmet eylesin insallah balık tutmak dostluktur kardesliktir paylasmaktırabimize Allahtan rahmet diliyorum belkide bir yerde yanyana balık tuttuk belkide oltamız dolastı Antalya daki hobidaslarımızı imza kampanyasına ddavet ediyoruz baska bir kardesimiz canını yetirmeden demir korkuluk yerine demir balık tutma alanları yapılsın gerekirse basına can kurtaran koyalım acil buton koyalım ihmal etmek iyi sonuclarr vermiyor
19 0
TEDBİR, FAKAT OLACAĞIN DA ÖNÜNE GEÇEMİYORUZ.: Kaderimiz,şu veya bu şekilde hayat sona eriyor.ALLAH rahmet eylesin
20 0
MUSTAFA KEMALİN ASKERİ: balık tutma hobisi olan ve boş zamanlarını genelde balık tutarak geçiren biri olarak can dostumuz ve abimize allahtan rahmet sevenlerine baş sağlığı dilerim
23 1
ÜMİT TOSUN: Devlet balık avlama yerlerini hazırlasın ve halka uygun bir tutma yerleri yapsın ki milllet taş kaya üstünden denize uçmasın
18 0
 • YA İŞTE ÖYLE : burası türkiye ne yaparlarsa yapsınlar kayalığa gideceğim diyen gider. üst geçidin birkaç metre ilerisinden yolun ortasına atlayıp karşıya geçmek isteyip ezilip ölen sayısız insanımız vardır
  16 0
 • MUSTAFA KEMALİN ASKERİ : çok doğrusun
  1 1
DİYARBAKIRLI: bazı kendini bilmezler azda olsa absurt yorum yapmaktan ne zavk alıyorlar anlamak mumkun değil, iyi bir insan olmasaydı kendi canınızı kurtarın demezdi tanımıyorum doktoru binlerce kere rahmet diliyorum, Allah rahmet etsin
16 0
ESESLİ: Yanındaki iki kişiyle borç alacak, yada kıskançlık meselesi var mı. İlgili makamlar ne yapacağını biliyordur herhalde.
1 4
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın