15 Kasım 2017, 19:59

Dijital Hastane Unvanı Aldı

Gölbaşı Devlet Hastanesi, Medipol Üniversitesi tarafından "Dijital Hastane Değerlendirme Sistemi" kapsamında yapılan inceleme sonucu HIMSS Stage 6 unvanı (Dijital hastane) almaya hak kazandı.

Gölbaşı Devlet Hastanesi, Medipol Üniversitesi tarafından "Dijital Hastane Değerlendirme Sistemi" kapsamında yapılan inceleme sonucu HIMSS Stage 6 unvanı (Dijital hastane) almaya hak kazandı.Gölbaşı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Selim Kuşağlı, Dijital Hastane Değerlendirme Sistemi kapsamında HIMSS Stage 6 unvanı kazandıklarını söyledi.
Kuşağlı, şunları kaydetti: "Biz bu süreçte bütün işlemlerin dijital ortamda yapıldığı, kontrol edildiği ve yönetildiği bir hastane işleyişine sahip olmayı hedefledik. Pilot servis olarak dahiliye kliniğimizi seçerek bu klinikte yatan tüm hastaların verilerinin sisteme aktarılmasını sağladık. Dahiliye kliniğimizde yatan hastaların EKG kağıdının bile sistemden tarandığı, tomografi, endoskopi, ultrason ve tüm radyoloji görüntülerinin PACS sistemi ile doktorlarımızın bilgisayar ekranına düştüğü bir sistem kurduk.Eczanemizden gelen tüm ilaçlar dijital sistem tarafından kontrol edilmektedir. Hemşirelerimiz ilaçları uygularken kurduğumuz bu dijital sistem sayesinde ilaç tedavilerini zamanında ve eksiksiz yapmaktadır. Hastaya ve süreçlere dair her türlü veri ve bilginin doğru ve eksiksiz olarak kayıt altına alındığı dijital arşiv oluşturduk."