08 Kasım 2017, 23:28

Elon Musk'tan İkinci Anıtkabir Paylaşımı! Eklediği Notla Gönülleri Fethetti

Anıtkabir'de çektirdiği yeni fotoğrafıyla ikinci paylaşımını yapan Elon Musk, paylaşımına eklediği ve Sakarya Savaşı günlerine gönderme yapan "Üç kırık kaburga, delik bir akciğer" notuyla gönülleri fethetti.

Space X şirketinin kurucusu Elon Musk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesinin ardından Anıtkabir'i ziyaret etti.

Musk, daha sonra Anıtkabir'deki ziyareti sırasında çektirdiği iki fotoğrafı Instagram hesabından paylaştı.

İLK PAYLAŞIM 460 BİNDEN FAZLA BEĞENİ ALDI

İlk paylaşımına "Atatürk Anıtkabir" notunu ekleyen Musk'ın bu paylaşımı iki saat içinde içinde 460 binin üzerinde beğeni aldı. "ÜÇ KIRIK KABURGA DELİK BİR AKCİĞER"

Musk'ın kısa bir süre sonra paylaştığı ikinci fotoğrafta ise Atatürk Mozalesi yer aldı. Musk, fotoğrafın altına İngilizce yazdığı paylaşımda, "Çiçekler koydum. Üç kırık kaburga, delik bir akciğer ve yine de savaştı." notunu ekledi. SAKARYA SAVAŞI GÜNLERİNE GÖNDERME YAPTI

Musk, notunda yer alan "Üç kırık kaburga, delik bir akciğer" iafadeleriyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Sakarya Savaşı sırasında attan düştüğü kazaya gönderme yaptı.Sakarya Savaşı Atatürk'ün sigarasındaki kül atına düşmüş, huysuzlanan at, Atatürk'ü üzerinden atmıştı. Kaza sonrası Gazi'nin kaburga kemikleri kırılmış ve akciğerine batmıştı. Buna rağmen Atatürk savaş meydanını terk etmedi.

İşte Elon Musk'ın Anıtkabir paylaşımları: