09 Eylül 2018, 11:31

Eski Bakan Fakıbaba'dan Çağrı: Şarbon Konusunda Toplumu Rahatlatacak Açıklamalar Yapın

Son dönemlerde gündemi meşgul eden şarbon konusu hakkında değerlendirmelerde bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Sayın Bakan, toplumu rahatlatacak açıklamalar yapmalı" dedi.

Şarbon vakaları gündemdeki yerini korurken Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı AK Partili Ahmet Eşref Fakıbaba, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye önemli sorular yöneltti.

"FİYATLARI ARTIRMAK İSTEYEN FIRSATÇI LOBİLER VAR"

Açıklamasında et fiyatlarının yükseltmek isteyen lobilere dikkat çeken Fakıbaba, "Olayın büyütülmesinde, et fiyatlarını artırmak isteyen fırsatçı lobiler de var. Bizim dönemimizde alınan hayvanlar, uluslararası standartlara uygundu ve hepsi ari ülkelerden getirildi. Biz insanımızın sağlığı konusunda en ufak bir risk almadık'' dedi.

"HALKIN AYDINLATILMASI LAZIM"

Fakıbaba sözlerini şöyle sürdürdü: "Şu soruların cevaplanması gerekir. Kaç kişi hastalandı? Kaç kişiye teşhis konuldu? Konulan teşhis nedir? Şarbondan dolayı yaşamını yitiren var mı? Sayın Bakan'ın ve yetkililerimizin, bu fırsatçılara meydan vermeden, toplumumuzu rahatlatacak açıklamaları yapacağına inanıyorum. Benim için insan sağlığı, her şeyden önemlidir."