Bilgisayar Oyunu Turnuvasına Silahlı Saldırı! Ölüm Böyle Geldi

27 Ağustos 2018 Pazartesi Sadece oyun oynuyordu; ancak oyunu kazanmasının ardından arkadaşıyla birlikte oracıkta öleceğini kimse düşünemezdi!
1
24 yaşındaki Amerikalı David Katz, bir video oyunu turnuvası olan Madden NFL 2019 Turnuvası'na katıldı.
2
Cinnet getirdi!
Canlı olarak yayınlanan turnuvada, oyunu kaybeden David, cinnet geçirip 27 yaşındaki Taylor Robertson ve 22 yaşındaki Eli Clayton adlı kazanan iki gence ateş açtı.
3
Canlı yayında vurdu!
Polisler, öldürülenlerin kimliklerini henüz doğrulamadılar fakat ateşlenen silahın lazerinin oyunculardan Clayton'un göğsüne düştüğü an, canlı yayın görüntülerine yansıdı.
4
Ayrıca rakiplerine ateş açan David'in, olay sonrası silahı kendi kafasına doğrulttuğu söyleniyor.
5
Polis, 24 yaşındaki David'in, diğer 11 kişinin de yaralandığı korkunç saldırıyı gerçekleştirmek için tabanca kullandı.
6
En az 12 el ateş açıldığı duyulan faciada, dehşet anıTwitch'te tüm dünyaya canlı olarak yayınlandı.
7
Kayıtta, sandalyelerde oturan iki oyuncunun ekrana bakarak, sohbet edip şakalaştığı görülüyor ve yayın aniden kesiliyor.
8
'Davranışları şüpheliydi'
Görgü tanıkları olay öncesinde katliamı yapan David'in garip ve şüpheli davranışlar sergilediğini aktardılar ve şöyle konuştular: "Tamamen kendini işe adayan biriydi, çok odaklanırdı, onu açmak ve onunla konuşmak diş çekmek kadar zordu." Başka bir oyuncu ise şöyle anlattı: "Hiç kimseyle konuşmazdı, oyun oynadıktan sonra bile. Elini sıkmaya ve iyi bir oyun olduğunu söyleyip tebrik etmeye gittim fakat sadece yüzüme baktı. Hiçbir şey söylemedi."
9
Turnuvada oynanan oyun ise ABD'deki en popüler Amerikan futbol oyunlarında biri.
10
11
12