İngiliz Turistler Yunanistan'da Nezarete Atıldı

19 Eylül 2018 Çarşamba Yunanistan'da tatil yapan iki İngiliz'in yaptıkları şaka ters tepince, hayatlarının travmasını yaşadılar. İkili önce soyularak arandı, sonra da kan lekeli bir nezarethanede 24 saat kalmak zorunda bırakıldı.
1
İkisi de 20 yaşında olan Shona Cox ve Vicki Albone, Yunanistan tatilinde yaşadıkları talihsiz olayları İngiliz basınına anlattı. 24 Ağustos'ta Korfu adasında 2 erkekle tanışan 2 genç kız, şaka amaçlı denize giren yeni arkadaşlarının kıyafetleri ve eşyalarını sakladı. Daha sonra da kendi otellerine kaçtı.
2
Şakaları beğenilmeyen iki genç kız, tanıştıkları erkekler tarafından polise şikâyet edildi. Polis, kıyafetleri ve Rolex marka pahalı saati kızlardan ısrarla geri istedi.
3
Cox ve Albone, kesinlikle çalmadıklarını söylese de polis tarafından üstleri soyularak arandı, sonra da karakola götürüldü ve nezarethaneye atıldı.
4
Genç kızlar, yeni tanıştıkları 2 gencin denize girmesinin ardından tamamen şaka amaçlı bunu yaptıklarını, kıyafetlerini ve eşyalarını çalmadıklarını, 10 şezlong öteye bırakıp, otellerine gittiklerini söyledi.
5
Hayatlarındaki en travmatik anları yaşadıklarını söyleyen iki genç kız, daha sonra serbest bırakıldı. İngiliz gazeteleri, vatandaşlarının tatil yaptığı popüler noktalardan Yunanistan'la alakalı bu haberi okuyucularına yeni servis etti.
6
Genç kızlar, nezarethanede idrar ve kan izleriyle dolu yatakta yatmak zorunda bırakıldıklarını, yaşadıkları korku dolu anları asla unutamayacaklarını söyledi ve şöyle eklediler: Temel haklarımız kesinlikle umursanmadı. Oldukça güçlü bir insan olduğumuzu düşünürdük ama ikimizde hayatımızda hiç bu kadar çok ağlamadık.
7
Hayalimizdeki tatil ve ilk yurt dışı seyahatimiz mahvoldu. Bu, Yunanistan'a gitmeden önce herkese bir uyarı olsun. Gitmek için güzel bir yer olabilir, ancak bir sorun olduğunda ve gerçekten yardıma ihtiyacınız olursa, size nasıl davrandıkları budur.