Ünlü İsimlerin 'Nereden Nereye' Dedirten Önceki Meslekleri

08 Eylül 2018 Cumartesi Yetenekleriyle büyülendiğimiz, ekran başında izlerken belki de yerinde olmak istediğimiz ünlülerin önceden ne iş yaptıklarını biliyor muydunuz? İşte başka işlerle uğraşırken ünlü olup 'Nereden nereye' dedirten isimler ve onların ilk meslekleri...
1
YILDIZ TİLBE
Şarkıcı Yıldız Tilbe, ünlü olmadan önce hayat kavgasının tam da içinde yer aldı. Yıldız Tilbe'nin yaptığı işler arasında tezgahtarlık, pazarlamacılık ve çocuk bakıcılığı bulunuyor.
2
BARIŞ ARDUÇ
Cankurtaran
3
SERDAR ORTAÇ
Popçu Serdar Ortaç Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi'nde torna-tevsiye eğitimi aldı. Bir dönem plastik kalıpçısı olan babasının dükkanındaki torna tezgahında çalıştı.
4
CEM YILMAZ
Komedyen Cem Yılmaz, milyonların onu tanımadığı yıllarda insanları karikatürleriyle güldürüyordu. Karikatürist Cem Yılmaz, daha sonra müzik ve oyunculuk hayatına adım attı.
5
EBRU GÜNDEŞ
Anne-baba ayrılığının ardından zor yıllar yaşayan Ebru Gündeş, hayata konfeksiyon işçisi olarak atıldı.
6
HANDE YENER
Hülya Avşar keşfetmeden önce Hande Yener tezgahtarlık yapıyordu.
7
BURAK ÖZÇİVİT
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde fotoğrafçılık eğitimi alarak hayata bu meslekle 'Merhaba' diyen Burak Özçivit için her şey babasının ondan habersiz Best Model Yarışması'na başvurmasıyla başladı.
8
FAHRİYE EVCEN
Düsseldorf Heinrich Heine Üniversitesi'nde sosyoloji okuyan Fahriye Evcen, İstanbul'a geldiği bir yaz tatilinde Oya Aydoğan'la tanışınca oyunculuk macerasına ilk adımını atmış oldu.
9
KIVANÇ TATLITUĞ
Oyunculuktan önce yüreği basketbol için çarpan Kıvanç Tatlıtuğ, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta oynadı. Sakatlanıp spora veda edince hayatı bir anda değişti ve bugünün başarılı oyuncusu oldu.
10
TOLGAHAN SAYIŞMAN
Camcılık, berbercilik
11
FERDİ TAYFUR
Traktör şoförlüğü
12
DENİZ SEKİ
Güzellik uzmanı
13
TUBA BÜYÜKÜSTÜN
Dekor ve sahne tasarımcısı
14
MİRKELAM
Mühendis
15
NEJAT İŞLER
Tezgahtarlık
16
ELÇİN SANGU
Müzisyen
17
ALPARSLAN ÖZNOL
Tezgahtarlık
18
CANDAN ERÇETİN
İstanbul Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümü mezunu olan Candan Erçetin'in bir diğer mesleği ise müzik öğretmenliği.
19
CÜNEYT ARKIN
Sinemanın efsane ismi Cüneyt Arkın, oyunculuk uğruna doktorluk mesleğinden vazgeçti.
20
NURSEL KÖSE
Çoğumuz Nursel Köse'yi Paramparça dizisinde 'Keriman' olarak tanıdık. Öyle bir performans sergiledi ki, 7'den 70'e herkesi kendisine hayran bıraktı.
21
Nursel Köse yurt dışına okumak için gitti ve oyuncu olmak için bir meslek edinmesi gerektiğinden mimarlık okudu. Diplomasını aldıktan sonra özgürlüğüne kavuştuğunu söyledi.
22
Ayrıca Nursel Köse, Paramparça dizisinin bitmesinin ardından 'Soytarı Özgürlüğü' adlı bir kitap da çıkardı.
23
GÖRKEM SEVİNDİK
Söz dizisinde Keşanlı lakaplı Üstçavuş Mücahit Serdengeçti'yi canlandıran Görkem Sevindik, oyunculuğunun yanı sıra oto yıkama işine el attı.
24
Görkem Sevindik, ''Setten ayrı kalan zamanlarda soluğu burada alıyorum. Yeri geliyor elime fırçayı alarak benim yardım ettiğim zamanlarda olmuyor değil. Büyük keyif alarak da yapıyorum'' dedi.
25
CANAN ERGÜDER
Garson
26
MUAZZEZ ERSOY
Kasımpaşalı Hatice Yıldız, Muazzez Ersoy adını alarak müzik dünyasında nostalji kraliçeliğini ilan etmeden çok önce Beyoğlu'nda tezgahtarlık yaptı.
27
ŞENER ŞEN
Bugün milyonların alkışladığı Şener Şen, bir dönem oyunculuk dışında her şeyi yaptı. Esas mesleği öğretmenlik olan Şen, fabrikada işçilik, şoförlük ve işportacılık da yaptı.
28
MABEL MATİZ
Şimdilerde şarkıları ile milyonlara ulaşan Mabel Matiz'in asıl mesleğinin dişçilik olduğu ortaya çıktı.
29
Mabel Matiz, üniversite yıllarına ait gotoğrafı Instagram hesabından ''İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi... Diş Hekimleri Günü'nüz kutlu olsun. Evet, yeni haberim oldu. Evet, gençliğimde punk'tım. (2008 ocak, ortodonti stajı galiba)'' notuyla paylaştı.
30
KEREM BURSİN
Oyuncu Kerem Bursin daha önce yaptığı açıklamada ''Amerika'da yaşadığım yıllarda şoförlük, spor hocalığı, bodyguardlık yaptım. Harçlığımı çıkarmak için tuvalet temizledim.'' demişti.