Yapay Zekaya Sahip Cinsel İlişki Robotları Geliyor

27 Temmuz 2018 Cuma Çin'in başkenti Pekin'de gelişen yapay zeka piyasası ve bu teknolojinin hayatın her alanında kullanılması, bazı Çinli girişimcileri yeni alanlara yönlendiriyor. Piyasanın yeni yüzleri ise cinsel ilişki robotları...
1
2016'DA PİYASAYA SÜRDÜ
WMDOLL, basit konuşmaları, hareket eden gözler, kollar ve gövdeleri olan seks robotlarını yapay zeka ile güçlendirilmiş robotlar olarak adlandırıyordu. Şirket, bu cinsel ilişki robotlarını 2016 yılı sonunda piyasaya sürdü.
2
İSTEDİKLERİ ÖZELLİĞİ SEÇEBİLİYORLAR
Müşteriler, robotun dış görünüşünde değişiklikler yapabiliyor. İsterlerse göz rengini ya da saç modelini değiştirebiliyorlar.
3
UZUN CÜMLELER KURAMIYOR
Cinsel ilişki robotlarındaki yapay zeka hala çok temel özelliklere sahip: Sorulara cevap verebiliyorlar fakat uzun cümleler kuramıyorlar. Robotlar, Çin'in arama motoru Baidu tarafından desteklenen veritabanında yer alan kelimeleri kullanıyor.
4
GELİŞTİRİLMESİ ZOR
Firma, özelliklerin geliştirilmesinin zor olduğunu kabul ediyor. Çünkü uzmanlar yetişkin ürünleri için yapay zekanın geliştirilmesine çok çaba sarf etmek istemiyorlar.
5
WMDOLL ürün yöneticisi Liu Ding, "Elbette insanlara benzeyen yapay zekaya sahip ilişki robotları yapmayı düşünmezdik. Ama kollar ve bacakların daha doğal hareket etmesini sağlayacak daha ileri teknolojiler ekleyeceğimize eminim" dedi.
6
YILDA 20 BİN ROBOT SATILIYOR
Yılda 20.000 adet cinsel ilişki robotu satan WMDOLL, şu an 1470 dolar ve 7350 dolar arasında fiyatlandırılan 20'den fazla yapay zekaya sahip robot sattığını söyledi.
7
Şirket, ABD'de de dahil, yurt dışındaki birçok ülkeye satış yapmayı istediklerini belirtti.
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19