08 Kasım 2017, 17:12

Genç Kadın Bıçakla Rehin Alan Eski Eşinin Serbest Bırakılmasına Tepki Gösterdi

Genç kadın bıçakla rehin alan eski eşinin serbest bırakılmasına tepki gösterdi Boşandığı eşi tarafından elleri ve ağzı bağlanan kadın "korkuyorum iki gündür eve gidemiyorum" Eşinin ağzını ve kolunu bağlayarak bıçakla tehdit eden adam serbest bırakıldıDENİZLİ - Denizli'nin Pamukkale...

Genç kadın bıçakla rehin alan eski eşinin serbest bırakılmasına tepki gösterdi
Boşandığı eşi tarafından elleri ve ağzı bağlanan kadın "korkuyorum iki gündür eve gidemiyorum"
Eşinin ağzını ve kolunu bağlayarak bıçakla tehdit eden adam serbest bırakıldıDENİZLİ - Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, anlaşmalı olarak boşandığı eşinin kollarını ve ağzını bağlayarak tehdit eden Birdal G., gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Birdal G., savcılık tarafından serbest bırakıldı. Elleri ve ağzı bağlanarak, bıçakla tehdit edilen Derya Uz, karara tepki göstererek, iki gündür evine gitmediğini söyledi.
Olay, geçtiğimiz pazartesi günü saat 11.00 sularında Denizli'nin Pamukkale ilçesi İncirlipınar Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, 4 yıldır Birdal G., ile evli olan Derya Uz, 26 Ekim 2017'de anlaşmalı olarak eşinden boşandı. Geçtiğimiz pazartesi günü Birdal G., evinde arkadaşıyla birlikte oturan 23 yaşındaki eski eşi Derya Uz'un, 3 yaşındaki kızının hasta olduğunu iddia ederek, evin balkonundan içeri girdi. 32 yaşındaki Birdal G., boşandığı eşi Derya Uz'u elindeki bıçakla tehdit etmeye başladı. Birdal G., yanında getirdiği ipi, Uz'un arkadaşı P.T.'ye vererek, Uz'un ellerini bağlaması için bıçakla tehdit etti. Bunun üzerine P.T., korkarak arkadaşı Oğuz'un elini bağladı. Birdal G., daha sonra Uz'un ağzını önce bantla sonra ise şal ile bağladı, dışarıdan ses duyulmasın diye televizyonun sesini açtı. Elleri bağlı olan Derya Uz, arkadaşına eski eşinin gelip, elini ve ağzını bağladığını ve bıçakla tehdit ettiğini yazdı. Bunun üzerine Uz'un arkadaşı polise haber verince, polis eve geldi. Uz, kapıyı açtığında polisi karşısında görünce olanları anlattı. Bunun üzerine polis ekipleri, Birdal G.'yi göz altına aldı. Emniyette işlemleri biten Birdal G., adliyeye çıkarıldı. Savcılıkta ifadesi alınan Birdal G., mahkemeye sevk edilmeden serbest bırakıldı."Polisi aramadan bıçağı çıkardı, üstüme salladı"
Polisi aramaya kalmadan boşandığı eşinin bıçağı çıkarıp üzerine saldırdığını ileri süren Derya Uz, "Saat 11.00 sularıydı. Ben uyanıktım baya bir beni aramış, eve girdi. Çocuk hasta diye eve girdi. Telefonlarımı neden açmıyorsun çocuk hasta ateşi var dedi. Yanımdaki arkadaşımı uyandırdım, olay 'yaşamak istemiyorum' dedim. Polisi arayacağım demeye kalmadan bıçağı çıkardı, üstüme salladı. O an arkadaşım engel oldu. Arkadaşım 'iki medeni insan gibi konuşun böyle olmaz, böyle bir yere varamazsınız" diye konuştu."Sesimiz duyulmasın diye televizyonun sesini açtı"
Birdal G.'nin kendisini buradan alıp, başka yerde işkence etmekle tehdit ettiğini öne süren Uz, "Bende bıçağı üstüme sallayınca korktum. Telefonları aldı, ip getirmiş ipleri çıkardı. İpi arkadaşıma verdi 'bağla' dedi. Arkadaş bağladı ama gevşek şekilde bağladı. Gevşek olduğunu anladı, çıkaracağımızı anladı. Sonra kendisi ellerimi arkadan çapraz şekilde bağladı. Öyle bir bağlıyor ki ellerim acıyor. Ağzımızı bant ile yapıştırmak istedi ama bant yapışmadı. Şalımla ağzımı bağladı. Öyle bir bağladı ki konuşamıyorum. 'Seni alıp götüreceğim buralardan', 'işkence edeceğim size' diyor. Bize sürekli bıçak gösteriyor. Biz de korkuyoruz, elimiz kolumuz bağlı, kapıları kilitledi, sesimiz duyulmasın diye televizyonun sesini açtı. Balkon kapısını kilitledi, gitti buzdolabından bir şeyler aldı yedi. Bizi sürekli tehdit etti, 'ağlama kellenizi keserim,' diyerek sürekli bana tehdit yağdırdı" şeklinde konuştu.
Olayın bu şekilde yaklaşık 2 saat sürdüğünü dile getiren Uz, "Canım acıyordu, kolum sakat diyerek ipi çıkarttırdım. Saat 11 gibi geldi 13: 00 gibi bitti. Gözü dönmüş gibiydi, çok korktuk. Oyalanmak için telefonla oynamaya başladım. Ekranda arkadaşın fotoğrafı vardı, bunu değiştireceksin, çocuğunun resmini koy dedi. Bende o sırada, arkadaşıma 'eski eşim geldi, elimiz kolumuz bağlı, bıçakla bizi tehdit ediyor' diye mesaj attım, adresi verdim. Arkadaşa şaka gibi gelir diye arkadaşı direk engelledim. Arkadaş da polisi aramış, polis geldi. Kapılar kilitli, ev sahibi gelmiştir diye kapıyı açtım. Arkadaşım P.T., ile eski eşim içerde oturuyordu. Kapıyı açıp polisi görünce hemen polise, olanları anlattım. Ben sonra karşı komşuya geçtim" ifadelerini kullandı."Korkuyorum iki gündür eve gidemiyorum"
Eski eşinin serbest bırakılmasına tepki gösteren Uz, iki gündür korkudan eve gidemediğini ve şikayetinin arkasında olduğunu söyledi. Oğuz, "Ben konuşmaya geldim diyor, ama çocuk hasta diye eve girdi. Biz iki hafta önce anlaşmalı boşanma ile ayrıldık. Kendi boşandı, iki medeni insan gibi ayrıldık. Ama ben Birdal'ı ilk defa böyle gördüm. Gerçekten de gözü dönmüştü. İki kız elleri kolları bağlı, hani haneye tecavüz ondan bundan ceza yemesi lazım ama serbest bırakılmasına gerçekten moralim çok bozuk. Ben iki gündür evime gidemiyorum. Şikayetimi geri almayacağım, şikayetimin arkasındayım. 3 kişi daha şikayette bulundu. Bir gün tutup ertesi gün serbest kalması 'saçma' bir şey. Haber de verilmedi bize. Ben korkudan iki gündür evime gitmiyorum. Her an karşıma çıkabilir diye çok korkuyorum, arkadaşım ile birlikte gidiyoruz her yere. Serbest kalınca sanki yaptığı iyi bir şeymiş, sanki hiç bir şey olmamış gibi arkadaşları ile kutlama yapıyoruz, yemek yiyoruz paylaşımı yapmış. Korktum iki gündür evime gidemiyorum" dedi.
Kaynak: İHA
YORUMLAR