09 Kasım 2017, 15:34

Günyaka Yeni Sondajına Kavuşuyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, Sarıgöl'ün Günyaka Mahallesi'nde yürüttüğü sondaj çalışmalarını tamamlayarak analiz için numune alımını gerçekleştirdi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa genelinde su sıkıntısı yaşanmasının önüne geçmek amacıyla sondaj çalışmalarını sürdürüyor. MASKİ bu kapsamda, Sarıgöl ilçesine bağlı Günyaka Mahallesi'nde başlattığı sondaj kuyusu açma işini noktaladı. 252 metre derinliğindeki yeni sondajın inşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından İçme Suyu Dairesi Başkanlığı'nda görevli mühendislerce numune alım işlemi de gerçekleştirilerek, verimi saniyede 4 litre olarak ölçüldü. İzmir Halk Sağlığı Laboratuvarı'na teslim edilen su örnekleri, insani amaçlı tüketim kriterlerine göre analiz edilerek sonuçları raporlanacak. Gelecek analiz raporlarına göre de suyun içilebilirliği tespit edilerek depoya bağlantısı yapılacak."YAPILAN İŞLER BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ"

Günyaka Mahalle Muhtarı Gürbüz Erkurt, "Son birkaç yıldır suyumuz azalmaya ve yetersiz gelmeye başlamıştı. MASKİ'ye başvurumuzu yaptık. Şuan kuyumuz açıldı. Güzel de bir suyumuz var. İnşallah sonucu da iyi çıkar ve suyumuza kavuşuruz. Mahallemize göstermiş oldukları ilgiden dolayı Manisa büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e, Sarıgöl Belediye Başkanımıza ve MASKİ Genel Müdürlüğü'ne çok çok teşekkür ediyoruz. Yapılan işler bizler için çok önemli ve değerli. Allah razı olsun" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler