09 Kasım 2017, 15:31

Hamza Dağ, Alperen'in İlk Duruşmasına Katıldı

Hamza Dağ, Alperen'in ilk duruşmasına katıldı Servis aracında unutulup hayatını kaybeden Alperen Sakin için görülen ilk duruşmaya katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: "Kamu vicdanını rahatlatacak olan bir kararın çıkması önemli"İZMİR - Geçen ağustos ayında kreş sevisinde...

Hamza Dağ, Alperen'in ilk duruşmasına katıldı
Servis aracında unutulup hayatını kaybeden Alperen Sakin için görülen ilk duruşmaya katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ:
"Kamu vicdanını rahatlatacak olan bir kararın çıkması önemli"İZMİR - Geçen ağustos ayında kreş sevisinde unutulup havasızlıktan hayatını kaybeden 3 yaşındaki Alperen Sakin için görülen duruşma hakkında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Buradan kamu vicdanını rahatlatacak olan bir kararın çıkması, böyle bir hadisenin bir daha yaşanmaması noktasında önemli olacaktır" dedi.
İzmir'in Çiğli ilçesindeki bir kreşte geçen ağustos ayında yaşanan olayda, 3 yaşındaki Alperen Sakin servis içerisinde unutulmuş ve 9 saat araç içerisinde kalarak hayatını kaybetti. Olay, tüm Türkiye'yi üzüntüye boğarken, servis şoförü Tamer İ. ile kreş sahibi ve aynı zamanda servis şoförünün eşi Yurdagül İ. de tutuklandı. Bugün görülen ilk duruşmada, 2'si tutuklu olmak üzere 6 sanık hakim karşısına çıktı. Devam eden duruşmaya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican da katılım gösterdi. Duruşmada sanık ve tanık ifadelerinin alınacağı bilgisini veren Dağ, "Tüm Türkiye'yi üzen bir hadise yaşanmıştı. Sonrasında okul servisleriyle ilgili çok önemli düzenlemeler gerçekleştirildi. Bu konuda da bir daha benzer bir hadisenin yaşanmaması noktasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı çalışmalarını yürütüyorlar. Denetleme faaliyetlerini yürütüyorlar. Buradan da kamu vicdanını rahatlatacak olan bir kararın çıkması, böyle bir hadisenin bir daha yaşanmaması noktasında önemli olacaktır. Bize de düşen, bir hukukçu ve siyasetçi olarak burada kamu vicdanını rahatlatacak bir kararın çıkması için yargıya da müdahale etmeden davanın takibini sağlamaktır" diye konuştu.
Duruşma devam ediyor
Dağ, sözlerini şöyle sürdürdü: "İddianame okunup sanıkların ifadesi alınacak ve aynı zamanda da şahit beyanları alınacak. Biz AK Parti olarak bu davanın takipçisiyiz. Serviste vefat eden Alperen evladımızın ailesinin davada gerekli desteği hissetmesi açısından duruşmaya katılım sağladık. Duruşma devam ediyor. Bugün sanık ve tanık ifadeleri alınacak. Eğer dosyada eksiklikler varsa onunla ilgili karar verilecek. Bundan sonra devam edecek duruşmaları takip edeceğiz.
YORUMLAR