03 Eylül 2018, 12:11

İntihar Ettiği İddia Edilen Murat Başoğlu Kimdir?

Kendisine ait teknesinde öz yeğeni ile görüntüler ortaya çıkan Murat Başoğlu'nun intihara teşebbüs ettiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. Peki, Murat Başoğlu kimdir?

Beyaz Tv'de yayınlanan "Söylemezsem Olmaz" pogramda, yeğeni ile ilişki yaşadığı ortaya çıkan ve sonrasında 14 yıllık eşinden boşanan Murat Başoğlu'nun intihar girişiminde bulunduğu iddia edildi. Bu iddia sonrasında ünlü isim merak konusu oldu. Peki, Murat Başoğlu kimdir?

MURAT BAŞOĞLU KİMDİR?

Murat Başoğlu 1968 yılında İzmir'de doğdu. Tahir Başoğlu adında abisi olan oyuncu geçtiğimiz sene, abisinin kızıyla kendisine ait teknede sarmaş dolaş yakalanmış ardından evliliği bitmişti.

17 YAŞINDA MANKENLİĞE BAŞLADI

Murat Başoğlu, 17 yaşında mankenliğe başlamıştır. 10 yıl podyumlarda yer alan Başoğlu, ardından televizyon dünyasına transfer oldu.

EMEKLİ SABAH ŞEKERİ

Televizyondaki ilk işi 1996 yılında Şebnem Dönmez ile sunduğu "Sabah Şekeleri" oldu. 1997 yılında yine Şebnem Dönmez ile "Görevimiz Tehlike" adlı yarışma programını sundu. Son olarak 2012 yılında "Bir Milyon Canlı Para" programını sundu.

REKLAM AJANSI KURDU

2003 yılında televizyon kariyerine ara veren Başoğlu, aynı yıl "Biyer Reklam Ajansı"nı kurdu. Daha sonra "Tulipan" markasıyla tasarım ofisi kurarak işlerini devam ettirdi. "Takkunya, Bobblehead ve Catoonbox" gibi markalar altında tasarım ürünleri ticareti yapıyor.

MEN'S HEALTH DERGİSİNİN KAPAĞINDA YER ALDI

Murat Başoğlu yıllardır spor yapıyor, fit olmayı önemseyen Başoğlu, 2012 yılında Men's Health dergisine üstü çıplak fotoğrafı ile kapak oldu.

EVLİLİĞİ

2003 yılında ise Hande Bermek ile dünyaevine giren Murat Başoğlu'nun bu evlilikten Can adında bir oğlu dünyaya geldi. Eşini, evli olan öz yeğeniyle aldattıktan sonra boşanan Murat Başoğlu intihar haberleriyle gündeme geldi.

YORUMLAR