09 Kasım 2017, 10:15

Kaymakam Çetin'in 'Sevda Durağı' İsimli Hikaye Kitabı Çıktı

Kaymakam Çetin'in 'Sevda Durağı' isimli hikaye kitabı çıktıMUŞ - Muş'un Varto Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, çıkarttığı "Sevda Durağı" adlı hikaye kitabını tanıttı.

Kaymakam Çetin'in 'Sevda Durağı' isimli hikaye kitabı çıktıMUŞ - Muş'un Varto Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, çıkarttığı "Sevda Durağı" adlı hikaye kitabını tanıttı.
Kültür Merkezinde İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı İsmail Terzi ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçın Süne'nin katılımıyla "Sevda Durağı" adlı hikaye kitabının tanıtımını yapan Kaymakam Çetin, okul çağlarında başladığı ve boş kaldığı zamanlarda hazırladığı hikayeleri bir kitap haline getirdiğini söyledi. Çetin, "İnsanı insan yapan değerler vardır. Bu değerlerin farkına vardığın, bu değerlere inandığın ve yaşadığın ölçüde insansın. Bu paylaşımcı bir dostluktur. Meslek icabı Anadolu'nun birçok yerini gezme fırsatımız oldu. Gerçekten insanımızın çok güzel yaşanmışlıkları var. Bu bir milletin hafızasıdır. Biz bu hafızayı diri tutma anlamına yaşanmışlıkların bazılarını hikayeleştirdik. Burada kahraman askerlerimizin yaptığı mücadele, bir hemşiremizin kahramanca cephedeki mücadelesi, yine Yunanlı bir çocuğun alınıp Türk aile tarafından büyütülmesinin anlatıldığı hikaye var. Çok farklı yerlerde çok tatlı Anadolu insanının yaşamışlıklarını hikayeleştirdik. İnşallah faydalı olur diye düşünüyoruz. Bunun gibi bir kitap daha yazma çalışmamız var, o kitapta benzer hikayelerden oluşacak. Kitapta yaklaşık 25 tane hikayemiz var. Tamamen Anadolu insanı olacak. Bundan sonraki kitapta da Anadolu insanı olacak. Anadolu insanının o tatlı hafif tebessüm ettiren güzel anıları var. İnşallah faydalı olur diye düşünüyoruz. Boş zamanlarımızda ve dinlenme zamanlarımızda biz bunları kaleme aldık. Faydalı olacağını düşündük. Hayırlı olsun" dedi.