08 Kasım 2017, 17:55

Kto Başkanı Mahmut Hiçyılmaz İstanbul Mobilya Fuarı'nı Ziyaret Etti

KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz İstanbul Mobilya Fuarı'nı ziyaret etti KTO Başkanı Hiçyılmaz: "Mobilya sektörü Kayseri için çok önemli" KTO Başkanı Hiçyılmaz, Kayserili mobilyacıları ziyaret ettiİSTANBUL - Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, İstanbul Mobilya Fuarı'nda stant açan...

KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz İstanbul Mobilya Fuarı'nı ziyaret etti
KTO Başkanı Hiçyılmaz: "Mobilya sektörü Kayseri için çok önemli"
KTO Başkanı Hiçyılmaz, Kayserili mobilyacıları ziyaret ettiİSTANBUL - Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, İstanbul Mobilya Fuarı'nda stant açan Kayserili mobilyacıları ziyaret etti. Hiçyılmaz, "Mobilya sektörü Kayseri için çok önemli. Mobilya sektörünün gelişmesi Kayseri'nin gelişmesiyle eş değer diye düşünüyorum" dedi.
Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, İstanbul Mobilya Fuarı'nda ( Furniture İstanbul ) stant açan Kayserili mobilyacıları ziyaret etti. CNR EXPO'da gerçekleştirilen yerli ve yabancı çok sayıda firmanın ziyaretçilerle bir araya geldiği fuarda Hiçyılmaz, Kayseri Ticaret Odası üyesi olan firmaların stantlarını gezdi. Üretimi Kayseri'de yapılan birçok mobilya firmasının yetkisiyle bir araya gelen Başkan Hiçyılmaz ve yönetim kurulu üyeleri stantlar hakkında firma yetkililerinden bilgi aldı. Mobilyacıları fuara taşıdıkları üretimleri dolayısıyla kutlayan Hiçyılmaz, mobilya sektörünün Kayseri ekonomisi için önemini dile getirdi.
"Arkalarında Kayseri Ticaret Odası'nın olduğunu kendileriyle paylaşıyoruz"
Ürünlerin tanıtılmasına imkan sağlayan fuarlara katılımın üreticiler için çok önemli olduğunu dile getiren Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, "Bugün Kayseri'den Furniture İstanbul Fuarı'na katılan üyelerimizi ve Kayseri'den gelip de stant açan mobilya firmalarımızı ziyaret ediyoruz. Tabi biz Kayseri'de mobilya sektörünün ön planda olmasından dolayı ve üyelerimizin de meslek komitesi olarak çok yoğun bir şekilde mobilyacı firmalar olmasından dolayı mobilya fuarlarına ilgi gösteriyoruz. Yönetim olarak onları açmış oldukları stantlarda ziyaret ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda da zaten üyelerimizi ziyaret etmiştik. Bu fuarda da kendilerini ziyaret ederek arkalarında Kayseri Ticaret Odası'nın olduğunu ve kendilerinin eğer herhangi bir talepleri varsa elimizden geleni yapacağımızı kendileriyle paylaşıyoruz" şeklinde konuştu.
"Kayseri'nin ekonomisi açısından çok önemli bir sektör"
Mobilya sektörünün Kayseri ekonomisi için öneminin büyük olduğunu ve sektör temsilcilerini her zaman desteklediklerini belirten Kayseri Ticaret Odası Başkanı Hiçyılmaz, "Mobilya sektörü Kayseri için çok önemli, ihracatımızın neredeyse 4'te birini yaptığımız bir sektör. İstihdam bakımından da sanayi istihdamının yarısına yakın kısmını mobilya sektörü sağlıyor. Dolayısıyla Kayseri'nin ekonomisi bakımından çok önemli bir sektör. Mobilya sektörünün gelişmesi Kayseri'nin gelişmesiyle eş değer diye düşünüyorum. Biz ne kadar mobilya sektörünü geliştirebilirsek o kadar çok Kayseri ekonomisini de geliştirme imkanı elde etmiş oluruz. Onun için fuarların çok önemli olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kulandı.
Kaynak: İHA