20.06.2019 10:13

Malkara'da 5 ton altın için kazı çalışması başladı!

Tekirdağ'da pazarcı Yaşar Ak, evinin yanındaki arazide 5 ton altın olduğunu söyleyerek resmi izin alıp kazı çalışması başlattı. Kazı çalışmalarını izlemek isteyen mahalleli oraya akın etti.

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde, pazarcı Yaşar Ak, evinin yanındaki arazide define bulunduğunu iddia etti. Resmi izin alarak başlattığı kazı çalışması için polis yoğun güvenlik önlemi aldı. Toprak altındaki odada yaklaşık 5 ton altın olduğu iddiasıyla toplanan mahalleli, çalışmaları merakla izledi.

Gazibey Mahallesi Ertuğrul Gazi Sokak'taki arazide define olduğu söylentileri üzerine pazarcı Yaşar Ak, resmi izin alarak, evinin yanındaki boş arazide kazı çalışması başlattı. Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, Mal Müdürlüğü ve polis ekiplerinden oluşan komisyon gözetiminde, öğle saatlerinde başlatılan kazı çalışması, iş makineleriyle sürdürüldü. 5 ton altın olduğu iddiasını duyan mahalle sakinleri de bölgede toplanarak, kazı çalışmalarını merakla takip etti. Alana güvenlik şeridi çeken polisler, geniş güvenlik önlemi aldı.

"7- 8 METRE KAZDILAR"

Mahalleliden Tamer Demirdüzen, kazı çalışmalarının 8 metre derinlikte sürdürüldüğünü belirterek, "Mahallemizde kolluk kuvvetleri eşliğinde resmi define kazısı başladı. Söylenene göre, burada 7 tane kral mezarı var, diyorlar. 1 tane de içi altın dolu oda var; ama içi domuzlu, diyorlar. Burada böyle bir varlık var ki burada iş makineleri, bir sürü memur buraya gelmiş, kazı çalışması yapıyorlar. Buradan altın çıkarsa çok iyi olur. Bizim mahalle insanları faydalanır mı, faydalanmaz mı, onu zaman gösterecek. Ama biz faydalanmasından yanayız. Çıkarsa çok seviniriz. Şu anda 7- 8 metre kazdılar, daha kazacaklar" diye konuştu.

Mahalle sakini Şenol Geçim ise "Şu anda Gazibey Mahallemizde altın arama çalışması var. Hedefe yaklaşıldığı ve büyük altın dolu odanın olduğu söyleniyor. 4,5 ile 5 ton civarında altın çıkacağı söyleniyor. İnşallah çıkacak. Çalışmalar hızla devam ediyor" dedi.

Kaynak: DHA
YORUMLAR (26)
TİM0135:Millet işsizlikten (hem gerçek olan hemde boş takılmaktan sıkılan) uçuşa geçti,berata takviye yapın, programları iflas etti garibimin:)
MUSTAFA:haliçteki altınları tayyip hafriyat metro adı adı altında tanker tanker götürdü sen rüyanda görmeye devam et.
  • MURAT SERT :yuh yani
  • AS :YA bi git ya .
  • BOLU BEYİ :denizde çürümüştür altinlar bu zaman kalmaz
  • YAVUZ :GÖKTEN TAŞ YAĞSA CUMHURBAŞKANINDAN BİLECEKSİNİZ!!BU NE NANKÖRLÜK YA!!!
AKSAKALLI:AKSAKKALLI DEDENİN İŞLERİ BU
ZZZ:Kim kaybetmiş 5 ton altını :)
  • TELESKOP :Ben !!! :)
GULYABANİ:DAYI BEDAVADAN TEMEL KAZDIRIYOR GALİBA :)
  • İLAHİİ :BU İŞLER BEDAVADAN OLMUYOR MALESEF. ANCA Bİ TAŞLA İKİ KUŞ OLUR BÖYLESİ
HAYALCİ:yazik olur evindende olur kazdikca evin yikilma rizki artar,
ZZZZZZZZZZZZ:haliçte çok altın var. çoook. rüyalarımda görüyordum.
  • TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT :Haliçin neresinde boşu boşuna aramayalım
LAZ:Pazar günü her şey çok güzel olacak
  • TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT :Pazar günü herşey çok güzel olacak mesela İMAMoglunun yalanları ortaya çıkacak. Herkes Yalancı olduğunu anlayacak ;)
  • ... :ULAAA LAZZZZZZZZ KAFASIIII
  • BAS''İT'' :yalan dolanla hemi. .
SS:iş makinesi fantazisi. çalışan bir makine görünce tutamıyor insan
HAKTAN:Selamünaleyküm inşallah Sonra çukuru kapatırlarda Çocuklar düşmez içine..
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın