12 Nisan 2018, 19:13

Manisa'da Hırsızlık Operasyonu

Manisa'nın Salihli ilçesinde kiraladıkları otomobile çaldıkları plakayı takarak hırsızlık yaptığı iddia edilen 2 kişi tutuklandı.

Manisa'nın Salihli ilçesinde kiraladıkları otomobile çaldıkları plakayı takarak hırsızlık yaptığı iddia edilen 2 kişi tutuklandı.Alınan bilgilere göre, Salihli'nin Gümüş ve Durasıllı mahallelerindeki 2 iş yerinde hırsızlık olayları meydana geldi.Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, hırsızların yakalanması için koordineli çalışma başlattı.Yapılan çalışma sonrası güvenlik kamerası ve PTS kayıtlarından Salihli'ye giriş yapan otomobil ve şüpheliler tespit edildi.
İzmir'de yaşadıkları tespit edilen şüpheliler T.D ve H.E, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile yapılan ortak operasyonla saklandıkları yerde yakalandı.
Şüphelilerin kullandığı otomobilin kiralık olduğu, yakalanmamak için de ilçeden çalıntı bir plaka takarak hırsızlık yaptıkları tespit edildi.Jandarmadaki işlemleri tamamlanan T.D. ve H.E. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.T.D'nin emniyette 15 suç kaydının olduğu ve 9 ayrı suçtan arandığı öğrenildi.